2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 12:19
   

PEDAGOGAI JUNGIASI PRIE MEDIKŲ

«
2017 11 20
Lapkričio 18 d. įvykusio Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) suvažiavimo delegatai nesuteikė organizacijos pirmininkui Andriui Navickui įgaliojimų pasirašyti Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį. „Švietimo bendruomenė galutinai įsitikino, kad valdžia kelis dešimtmečius vedžiojo ją už nosies“, - LŠDPS pranešime spaudai cituojamas A. Navickas.

Primename, kad kitos šešios profesinės sąjungos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį pasirašė lapkričio 6 d. Tuo tarpu LŠDPS taryba, sutarties tekstą įvertinusi ne tik kaip nenaudingą darbuotojams, o dargi ir žalingą, sprendimą dėl sutarties pasirašymo delegavo priimti suvažiavimui.

Šis vienbalsiai nepritarė sutarties tekstui ir suformulavo reikalavimus, į kuriuos turi būti atsižvelgta šakos kolektyvinėje sutartyje.Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nuo sausio 1 d. reikalauja 20 proc. kelti mokytojų (įskaitant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, profesinio mokymo ir neformalaus ugdymo pedagogų, pagalbos mokiniui specialistų ir nepedagoginių specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose) algas, o nuo kitų metų rugsėjo 1 d. sumažinti vaikų skaičių darželių grupėse ir mokyklų klasėse.

LŠDPS suvažiavimas taip pat reikalauja, kad šakos kolektyvinėje sutartyje būtų numatyti aiškūs ir konkretūs naujo mokytojų darbo apmokėjimo modelio principai, įsipareigojimai didinti algas.

Be kita ko, LŠDPS suvažiavime vienbalsiai buvo palaikyti ir Lietuvos medikų sąjūdžio reikalavimai, kuriuos pristatė sąjūdžio tarybos pirmininkas Vytautas Kasiulevičius. Medikai taip pat reikalauja kelti atlyginimus 30 proc. nuo sausio 1 d. Lietuvos medikų sąjūdis oficialiai įsiteigtas lapkričio 15 d.

Suvažiavime antrai penkerių metų kadencijai perrinktas pirmininkas Andrius Navickas, priimta veiklos 2017-2022 metams programa, išrinkta revizijos komisija, pakeisti įstatai.


LŠDPS nuotr.


lprofsajungos.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai