2021 m. sausio 26 d. antradienis - 16:30
   

NAUJOJO SĄJŪDŽIO TIKSLAS – NE PRIEŠINTI, O VIENYTI

«
2017 11 16
Lapkričio 15 d. įvyko Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) asociacijos steigiamasis susirinkimas. Jame dalyvavo Seimo opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas, kuris, kaip medikas, tapo ir vienu iš organizacijos steigėjų, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas, Medicinos įstaigų darbuotojų profesinė sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė. Pastaroji buvo išrinkta ir į naujos organizacijos tarybą.

Naujoji asociacija vienys visus norinčius, medicinos išsilavinamą turinčius asmenis. Tikraisiais organizacijos narias galės būti ir juridiniai asmenys, įskaitant ir profesines sąjungas. LMS suformuos  tarybą, sudarytą iš 21 asmens, tarybos pirmininką bei vadovą. Tarybos kadencija – dveji metai.

Anot iniciatyvinės grupės atstovų, buvo ilgai diskutuojama, ar steigti profesinę sąjungą, ar asociaciją. Viss dėlto nuspręsta įkurti asociaciją, - esą norint išvengti priešpriešos. Taip pat buvo pabrėžta, jog naujoji organizacija nėra steigiama „kovoti“ su Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS); priešingai – ji steigiama veikti kartu. Beje, ne vienas iš asociacijos steigėjų yra ir LGS narys.

Seimo narys J. Olekas linkėjo medikams laikytis savo pozicijos „kiečiau ir ilgiau“, neišsigąsti bandymų supriešinti. Kaip informuoja  LŠDPS tinklalapis, šios profsąjungos pirmininkas pirmininkas A. Navickas taip pat ragino būti principingiems, „nesusižavėti politikų pažadais toli į ateitį, nepasiduoti valdžios manipuliacijomis įtraukiant sąjūdžio žmones į begalinius susitikimus, darbo grupes ar derybų imitacijas“. Esą darbą pasirašydamos „bereikšmius susitarimus“ imituoja nemaža dalis profsąjungų.
Anot LŠDPS informacijos, mokytojai ir medikai planuoja dirbti kartu.

LMS iniciatyvinės grupės narys, faktinis Medikų sąjūdžio lyderis prof. Vytautas Kasiulevičius susirinkusiuosius informavo apie ką tik pasibaigusį susitikimą Seime su valdančiosios frakcijos atstovais ir premjeru Sauliumi Skverneliu. Politikams pavėlinus susitikimo laiką LMS iniciatyvinė grupė atvyko į susirinkimą gerokai pavėlavę. Tačiau gerų žinių jie neparnešė: mat medikų reikalavimams įgyvendinti valstybė esą neturinti pinigų.

Nepaisant to, LMS steigiamasis susirinkimas nutarė nesitraukti nuo savo pagrindnio reikalavimo – nuo 2018 m.  sausio 1 d. 30 proc.  pakelti visų sveikatos priežiūros sistemos darbuotojų atlyginimus, įskaitant ir gydytojus rezidentus.

Visi Medikų sąjūdžio reikalavimai – peticijoje, kurią jau pasirašė virš 40 tūkst. žmonių.

lprofsajungos.lt inf
NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-11-17 20:14:45Antras klausimas Klausimui
Iš kur ištraukėte, kad šis traukinys turi garo?
Kad turi signalą, sutinku, nes, kaip Viktoras Uspaskich sakė, senas pirdalius Olekas tapo šio traukinio steigėju :)
2017-11-17 13:06:19Klausimui
O ar parašyta, kad mokytojai taps LMS nariais? AŠ tai to neradau.
2017-11-17 11:58:29Klausimas
Rašote, kad naujoji asociacija vienys medicinos išsilavinimą turinčius asmenis. Puiku. Bet A.Navickas ir jo vadovaujama profsąjuga yra MOKYTOJAI? Ar nemanote, kad jie bando įšokti į kiekvieną traukinį, kuris turi garo ir signalą?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai