2021 m. sausio 26 d. antradienis - 18:17
   

SIEKIA STABDYTI DAUG ŽMONIŲ PALIESIAČIĄ URĖDIJŲ REFORMĄ

«
2017 11 10
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF), matydama, kad miškų urėdijų reorganizavimas ir toliau vyksta bėgimo prieš traukinį principu, kreipėsi į Vilniaus apygardos Administracinį teismą.

Miškų urėdijų reorganizavimo procesas nebuvo pradėtas tinkamai, nebuvo priimti esminiai reorganizavimą įgyvendinantys teisės aktai, o priimtieji kelia abejonių dėl jų teisėtumo, - apie teisininkų išvadas informuoja federacija.

Teismui apskųstas generalinio miškų urėdo įsakymas, kuriuo miškų urėdai įpareigoti parengti ir paskelbti reorganizavimo sąlygų aprašus, o ne pačias sąlygas, kaip numato Civilinis kodeksas ir kiti teisės aktai, t.y. miškų urėdams numatytos pareigos, neatitinkančios teisės aktų. Prašoma šį įsakymą pripažinti neteisėtu bei taikyti užtikrinimo priemonę – sustabdyti jo galiojimą, kol įsiteisės teismo sprendimas byloje.

„Generalinio miškų urėdo įsakymu įgyvendinamas miškų urėdijų reorganizavimas daro tiesioginę įtaką visiems miškų urėdijų darbuotojams. Reorganizavimas prijungimo būdu reiškia miškų urėdijų pasibaigimą, kuris sukelia reikšmingus pokyčius visų darbuotojų gyvenime, neabejotinai lemia neužtikrintumą jų ir jų šeimoms dėl darbo vietų ar darbo sąlygų. Todėl netoleruotina situacija, kai reorganizavimas įgyvendinamas abejones keliančiais ar įstatymams prieštaraujančiais teisės aktais“, - teigiama LMPF pirmininkės Ingos Ruginienės pasirašytoje informacijoje.

Taip pat teismo prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Vyriausybės nutarimas, sutinkant reorganizuoti miškų urėdijas, neprieštarauja atitinkamiems įstatymams.

Tuo tarpu Aplinkos apsaugos viceministras Martynas Norbutas teigia, jog „pagalių kaišiojimas į ratus“ yra nenoras „persitvarkyti, tobulėti ir diegti naujausius, modernios ir skaidrios įmonės standartus“.Primename, kad Seimas vasarą uždegė žalią šviesą reformai, kurios sumanytojai ketina 42 urėdijas kartu su Generaline miškų urėdija ir Valstybiniu miškotvarkos institutu sujungti į vieną centralizuotą įmonę.


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai