2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:35
   

APSIMESTINIS RŪPESTIS MOKYTOJAIS STUMIA Į STREIKUS

«
2017 10 10
Kaip esame informavę, rugsėjo 26 d. šešios švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vyriausybei įteikė reikalavimus pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį, kurioje būtų numatyti įsipareigojimai didinti mokytojų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimus, mažinti mokinių skaičų klasėse ir pan.

Spalio 9 d. švietimo ir mokslo ministrė pasikvietė pedagogų atstovus aptarti reikalavimų, tačiau anot profsąjungų pranešimų, susitikimas įtampos nesumažinęs, socialinis dialogas – imituotas, o ministrės rūpestis mokytojais – apsimestinis.

Nors šalims savotišku tarpininku pasitarnavęs Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša ir išgelbėjo susitikimą nuo kracho, tačiau faktas, jog vyriausybė prieš suteikdama įgaliojimus švietimo ir mokslo ministrei pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį, numatė tam tikrų išlygų, supykdė profsąjungų atstovus.

„Pradėjus papunkčiui nagrinėti Vyriausybės pasiūlymus kolektyvinei sutarčiai, dėl kai kurių punktų didelių ginčų nekilo, kadangi jie buvo labiau redakcinio pobūdžio, bet palietus sutarties punktus susietus su finansiniais įsipareigojimais, paaiškėjo, kad vyriausybė nori ne tiek ir mažai – išbraukti visus punktus, kurie yra susiję su lėšomis švietimo reformoms“, - rašoma Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos informacijoje.

Profsąjungoms pateiktame vyriausybės pasitarimo protokolo išraše matyti pastaba, jog sutartyje neturi būti numatyta kitų finansinių įsipareigojimų valstybės biudžetui iki 2020 m., išskyrus etatinį mokytojų darbo apmokėjimą. Tačiau ministerijos atstovai nesiteikė pasakyti, ar ir kiek lėšų bus skirta šiam reiškiniui įgyvendinti. Ministrė tik neva patikinusi, jog švietimo biudžetas kitais metais nemažėsiantis, o naujas darbo apmokėjimas bus įvedamas trimis etapais. Kaip – esą bus pristatyta spalio 11 d. Seime.

„Ministrė reiškia rūpestį, kad mūsų atlyginimai maži, juos reikia didinti, tačiau kolektyvinės sutarties projekte siūloma išbraukti visus punktus, kurie kaip tik ir susiję su darbo užmokesčio augimu“, - Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pranešime cituojamas pirmininkas Andrius Navickas.

Na, o kitas atnaujintų derybų dėl šakos kolektyvinės sutarties projekto posėdis numatytas spalio 18 d. Švietimo ir mokslo ministerija planuoja, „kad tai bus paskutinis susitikimas, per kurį sutartis bus pasirašyta“. Profesinės sąjungos tuo tarpu tokią galimybę vertina labai atsargiai.

„Be abejo, ateinantis susitikimas bus prasmingas tik tuo atveju, jei šalims pavyks pasiekti abipusį kompromisą. Aštrios, kartais kandžios diskusijos visais klausimais parodė, kad bet kurios derybų pusės bandymas daryti nors kiek didesnį spaudimą oponentams, realiai grasina nutraukti dialogą“, - rašoma Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pranešime.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga dar griežtesnė, ji primena, kad „jei nors vienas iš pateiktų reikalavimų nėra tenkinamas, atsiranda teisinis pagrindas pradėti šakos streiko procedūras“. Tuo tarpu šiuo metu aptarinėjamas tėra reikalavimas įvesti etatinį darbo apmokėjimą. 

smm.lt nuotr.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-10-11 10:06:09Ona
Tai gal pagaliau nustos profsąjungų vadai rietis, kai bendras priešas už vartų?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai