2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:27
   

TRIJŲ ŠVIETIMO PROFSĄJUNGŲ FEDERACIJOS STEIGIMAS ATIDEDAMAS

«
2017 10 03
Dar 2016 m. spalio mėnesį LŠĮPS (Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga; vadovas Eugenijus Jesinas), LŠPS (Lietuvos švietimo profesinės sąjungos; vad. Audrius Jurgelevičius) ir LMPS (Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos; vad. Jūratė Voloskevičienė) tarybų bendrame posėdyje buvo nuspręsta jungtis į vieną darinį. Buvo sudaryta darbo grupė būsimos organizacijos įstatų projektui parengti; 2017 m. kovo 23 d. įstatų projektui pritarė trijų tarybų nariai.

 Pagal naujųjų įstatų projektą bendra organizacija turėjo vadintis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija. Steigiamąjį suvažiavimą planuota sukviesti šių metų spalio 5 d.

Tačiau dar rugsėjo 14 d. LMPS tinklalapyje buvo paskelbtas pranešimas "apie numatomą Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos reorganizavimą bei reorganizavimo sąlygų sudarymą", t.y. dviejų, o ne visų trijų organizacijų jungimąsi.

Taigi pranešime jau nebekalbama apie priimtus bendrus nutarimus po trijų savaičių numatytą sukviesti steigiamąjį Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos suvažiavimą. O "naujai steigiamą Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinę sąjungą", pasak LMPS pranešimo, numatoma galutinai įforminti iki 2017 m. gruodžio mėn. 31 d.

Kas gi atsitiko, kad ilgai lauktas ir profsąjungų bendruomenės sveikinamas trijų švietimo profsąjungų "sustambinimas" (tokiu atveju liktų jau tik keturios) įstrigo? Ar galima viltis, kad trijų LPSK priklausančių švietimo profesinių sąjungų jungimosi idėja dar nepalaidota?

Su šiais klausimais į profsąjungų vadovus A.Jurgelevičių, E. Jesiną ir J.Voloskevičienę redakcija kreipėsi š.m. rugsėjo 22 d. Tačiau atsakymą (beje, tą pačią dieną) atsiuntė tik E.Jesinas.

"Sveiki, - rašo redakcijai E.Jesinas. - Niekas nepasikeitė, nes tikslas - suvienyti švietimo profesines sąjungas - liko. Procedūrų derinimo eigoje atsirado kai kurie nesutarimai dėl bendrų įstatų su LŠPS, todėl nutarta jungtis šiuo metu LŠĮPS ir LMPS, kurios suderino visas jungimosi sąlygas, tęsiant derybinį procesą su LŠPS dėl jungimosi sąlygų ir tikintis, kad jis ilgai netruks, nes kardinalių prieštaravimų nėra. Lapkričio 25 d. numatytas bendras LŠĮPS ir LMPS suvažiavimas, kuriame bus patvirtinti naujos organizacijos - LMŠMPS  (Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga) - įstatai ir išrinkti vadovai".

Žemaičių pedagogų lyderio atsakymas tarsi paneigia galimus spėjimus, jog ryškūs ir ambicingi vadovai E.Jesinas ir A.Jurgelevičius, prieš daugelį metų aštriai konfliktavę, paskui netikėtai pasukę bendradarbiavimo keliu, dabar, priartėję prie tikslo sukurti vieningą organizaciją, vėl susipriešino.  O jei taip ir yra, tai, sprendžiant iš E.Jesino paaiškinimų, tikėtina, kad neilgam.

Nuotr.: E.Jesinas: "Tikslas - suvienyti švietimo profesines sąjungas liko"

lprofsajungos.lt inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-11-24 12:12:17narė
O kodėl nepriima LŠDPS???
2017-10-06 14:40:35valdas
atidedamos iki Jesino karūnavimo profsąjungų vadu..arba jo mirties. Susivokti reikia, mieli buvę kolegos ..susivokti esminiuose dalykuose. Paskui tik ten mokytojų atlyginimai, etatai ir kita smulkmė
2017-10-06 10:37:01Pašalinis
Kol Jesinas su Jurgelevičiumi turėjo bendrą priešą Bružo, paskui Navicko asmenyje, tol sutarė. Kai teko pripažinti Navicko teisėtą dalyvavimą derybose, reikia naujo priešo. Gal tuo bendru priešu bus Putinas ar dar kas, svarbu - vienybė.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai