2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:09
   

LATVIJOS MEDIKŲ PROTESTO AKCIJA DAR TĘSIAMA

«
2017 10 02
Liepos mėnesį prasidėjęs Latvijos šeimos gydytojų streikas dar gali tęstis iki spalio 5 d. Apie tai rugsėjo 29 d. pranešė Latvijos šeimos gydytojų asociacijos (Ģimenes ārstu asociācija) vadovė Sarmīte Veide. Iki minėtos datos neradus kompromiso su sveikatos apsaugos ministerija, medikų protestai gali būti tęsiami "sunkesniu būdu", nes po trijų savaičių streiko asociacija perėjo "modifikuoto streiko" formą ir pradėjo priiminėti pacientus, tik apribodami jų skaičių iki 20 žmonių per dieną.

Kaip jau esame pranešę, skelbdama streiką Latvijos šeimos gydytojų asociacija pareikalavo trejus metus po 30 proc. kasmet didinti šeimos gydytojų institucijos finansavimo fondą, nuo 2018 metų 45 proc. padidinti kitus tarifus. Taip pat reikalaujama kasmet po 30 proc. didinti ir medicinos seserų gydytojo padėjėjų atlyginimus.

Pažymėtina, kad streikininkai jau nemaža pasiekė. Rugsėjo pradžioje Latvijos sveikatos apsaugos ministerija susitarė su gydytojais, kad bus sušvelninta 13 darbo kokybės kriterijų. Tačiau nepavyko susitarti, ar bus skiriama papildomų lėšų atlyginimams.

2018 m.sausį įsigalioja 15-kos straipsnių bei nuostatų turintis įstatymas, įpareigojantis šalies vyriausybę sekti, kad surinktų mokesčių pagrindu kasmet didėtų sveikatos apsaugos finansavimas, kuris 2020 metais sudarytų 4 proc. bendrojo vidaus produkto. Nepaisant to, Latvijos sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos darbuotojų profesinė sąjunga (Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība) kaltina valdžią, esą ji neįvykdė rugpjūtį duoto pažado, - naujajame įstatyme taip ir nebuvo įrašyta konkrečių finansinių garantijų specialistams.

Beje, minėtos profesinės sąjungos vadovas Valdis Keris kritikuoja šeimos gydytojų asociaciją: esą ji devalvuoja streiko sąvoką, kadangi šeimos gydytojai vis dėlto dirba priiminėdami ligonius, o skelbiasi, kad streikuoja.

lprofsajungos.lt inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai