2021 m. sausio 26 d. antradienis - 16:54
   

ŠVIETIME VĖL GRESIA STREIKAS

«
2017 09 27
Mokytojų streikai, rengiami tai vienų, tai kitų, tai visų profsąjungų kartu nuo 2014 m. vyksta kasmet. Naujos kadencijos valdžia, atrodo, taip pat jų neišvengs.

Šešios profesinės sąjungos rugsėjo 26 d. premjerui Sauliui Skverneliui įteikė aštuonis reikalavimus, taip pradėdamos kolektyvinį ginčą.

Vyriausybei laiko duota iki simbolinės datos – spalio 5-osios, kada švenčiama Tarptautinė mokytojo diena. Nepriėmus būtinų sprendimų reikalavimams įgyvendinti profesinės sąjungos „pasilieka teisę skelbti švietimo šakos neterminuotą streiką“.

Reikalavimus pasirašė Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (pirmininkas Eugenijus Jesinas), Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (Audrius Jurgelevičius), Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (Jūratė Voloskevičienė), Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (Andrius Navickas), Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ (Ramutė Minkevičienė) ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (Asta Lapinskienė).

Reikalaujama pasirašyti sutartą švietimo šakos kolektyvinę sutartį; įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą su 20 proc. didesniu atlyginimu; panaikinti pedagogų darbo užmokesčio pastoviosios dalies koeficientų „žirkles“; išmokėti kompensacijas iš darbo išeinantiems ne mažiau kaip 30 metų dirbantiems pedagogams, kuriems iki pensijos liko ne daugiau nei 5 metai; mažinti vaikų skaičių klasėse; didinti dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų atlyginimus.

 
Streikų chronologija


Primename, kad 2014 m. streiką surengė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vedama komanda: Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vėliau susijungusi su Mokytojų profsąjunga), Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“. Kitos dvi – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) tąsyk kritikavo kolegas dėl esą „neįvykdomų“ reikalavimų, ir net kėlė klausimą, ar taip nesiekiama „sąmoningai žlugdyti profesinių sąjungų bei vyriausybės dialogo“.

Tačiau dialogas, matyt, nepavyko, nes abi minėtos organizacijos 2015 m. surengė įspėjamuosius streikus.

Na, o 2016 m. streikavo šešios profesinės sąjungos: LŠDPS, LŠĮPS, LŠPS, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Krikščioniškajai profsąjungai 2016 m. susijungus su Mokytojų profsąjunga  organizacijų švietime sumažėjo, bet šiemet prie inicijuojamo streiko prisijungė Aukštųjų mokyklų profsąjungų susivienijimas.

LŠDPS nuotr.

lprofsajungos.lt inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-09-28 10:59:45Makliovija
Bet yra argumentas, kad konkurencija neva yra gerai. Antra vertus, argumentuoti gi kažkuo reikia vadų ambicijų karus.
2017-09-28 10:21:53Imantas
Nu bl, kiek tų profsąjungų vis dar yra? Jungiasi, jungiasi, o kaip šešios taip šešios...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai