2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 11:50
   

MMA NUO KITŲ METŲ KILS 20 EURŲ

«
2017 09 24
Rugsėjo 21 d. posėdžiavusi Trišalė taryba sutarė, kad minimalioji mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų pradžios turėtų didėti 20 eurų – iki 400 eurų. Nors profesinės sąjungos siekė didesnio augimo, tačiau galiausiai nusileido partneriams.

Taryba taip pat sutarė, kad ateityje MMA didinimas bus labiau depolitizuotas ir siejamas su vidutinio atlyginimo dydžiu - ji negalės būti mažesnė nei 45 proc. ir didesnė kaip 50 proc. vidutinės algos.

Darbo kodeksas numato, kad Trišalė taryba rekomendaciją dėl MMA Vyriausybei pateikia kiekvienais metais iki birželio 15 dienos arba iki kitos Vyriausybės prašomos datos.

Trišalė taryba taip pat nutarė kreiptis į Vyriausybę, kad neapmokestinamųjų pajamų dydis būtų prilygintas MMA.

„Šis rezultatas – tai labai geras trišalio dialogo pavyzdys. Vertinu stiprią socialinę partnerystę, kad galime visi kartu sėstis, kalbėtis, derėtis ir siekti visiems priimtinų sprendimų. Socialiniai partneriai, darbdavių, profesinių sąjungų organizacijos argumentuotai teikė savo pozicijas, atsižvelgdami į ekspertų atliktas analizes. Iš esmės būtent dėl šio atviro ir kryptingo socialinio dialogo mes šiandien turime galutinį sprendimą dėl MMA“, – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai cituojama viceministrė Eglė Radišauskienė.

Tuo tarpu Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ (besidalinanti viena vieta Trišalėje taryboje su Respublikine jungtine profesine sąjunga) kritikuoja vyriausybę dėl „mizerinio“ MMA pakėlimo ir teigia, jog „ištempta minimalios algos kėlimo procedūra tėra Vyriausybės viešųjų ryšių akcijos dalis“.

Primename, jog diskusijos dėl MMA kėlimo šiemet vyko ne viename Trišalės tarybos posėdyje. Rugsėjo 5 d. taip pat nepavyko suformuoti bendros pozicijos, nes vyriausybės siūlymas – 400 eurų – profsąjungoms buvo pe mažas, o darbdaviai atsisakė įvardinti konkretų skaičių, nes svarstymui esą tinkamai nepasiruošta.

socmin.lt nuotr.

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-10-08 12:32:32Silvija
Seimo nariams algos ūgtelėtų apie 200 eurų. O mums kaip koncentracijos stovyklose
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai