2021 m. sausio 26 d. antradienis - 18:12
   

DARBO TARYBŲ BIJOTI NEREIKIA

«
2017 09 20
Pagal naująjį Darbo kodeksą vidutiniam darbuotojų skaičiui įmonėje siekiant 20 ir daugiau, darbdavys yra įpareigotas sudaryti darbo tarybą (DT), - primena Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“. Ji sudaroma nebus, jeigu įmonėje veikianti profsąjunga (ar jungtinė jų atstovybė) vienija daugiau nei trečdalį visų darbuotojų. Vis dėlto „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis pataria nebijoti darbo tarybos, jeigu įmonėje profsąjunga ir neturi trečdalio darbuotojų.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ informuoja, kad Darbo kodekso 170 str. numato, jog darbo taryba sudaroma atsižvelgiant į vidutinį darbdavio darbuotojų skaičių – tokiu būdu darbo tarybos narių skaičius gali būti ne mažesnis kaip 3 ir ne didesnis kaip 11 narių. Darbo tarybos sudėtis apskaičiuojama taip:

< 100 darbuotojų: 3 Darbo tarybos nariai
100–300 darbuotojų: 5 DT nariai
300–500 darbuotojų: 7 DT nariai
500–700 darbuotojų: 9 DT nariai
> 700 darbuotojų: 11 DT narių.

Tuo tarpu trečdalio darbuotojų įmonėse nesurenkančios profsąjungos turi teisę siūlyti tris savo kandidatus į darbo tarybą. Iš jų išrinktu bus laikomas daugiausia darbuotojų balsų gavęs kandidatas. Jis taps pilnateisiu DT nariu įmonėje ir galės atstovauti savo profesinės sąjungos narių interesams.

„Sandrauga“ primena, kad darbo tarybos nariais gali būti renkami visi įmonės darbuotojai, išskyrus patį darbdavį ir jam atstovaujančius asmenis. Taip pat galioja išlyga trumpiau kaip 6 mėnesius įmonėje dirbantiems darbuotojams – jie į darbo tarybą gali būti renkami tik tuo atveju, kai visi įmonės darbuotojai dirba trumpiau nei 6 mėnesius.

Pagal sandrauga.lt

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai