2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 13:19
   

ŠIUOLAIKINĖS VERGOVĖS MASTAI VIS DAR ŠOKIRUOJA

«
2017 09 19
Pagal šiandien paskelbtą pasaulinę vergijos statistiką, šiuolaikinės vergovės aukų 2016 m. buvo 40,3 mln. Ketvirtadalis iš jų yra vaikai, - informuoja naujienų portalas theguardian.com.

Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) ir prieš šiuolaikinę vergovę bei prekybą žmonėmis kovojančios organizacijos „Walk Free Foundation“ duomenys rodo, kad praėjusiais metais priverstinio darbo spąstuose įstrigo 24,9 mln. žmonių, o priverstinėse santuokose - 15,4 mln. Iš 40,3 mln. šiuolaikinių vergų 10 milijonų yra vaikai.

Šiuolaikinės vergovės 2017 m. ataskaitoje apskaičiuota, kad iš 24,9 mln. nukentėjusiųjų nuo priverstinio darbo 16 mln. yra privačioje ekonomikoje, 4,8 mln. kenčia nuo priverstinio seksualinio išnaudojimo ir 4,1 mln. dirba valstybės remiamą priverstinį darbą, įskaitant privalomą karinę prievolę ir žemės ūkį.

„Tai, kas nustebino šioje naujoje ataskaitoje, yra šiuolaikinių vergų prekybos mastas. O faktas, kad pasaulyje yra 40 milijonų šiuolaikinių vergų, yra tiesiog nepriimtinas“, - sakė Fiona David, organizacijos „Walk Free Foundation“ pasaulinių mokslinių tyrimų vykdomoji direktorė.

TDO taip pat įvertino vaikų darbo mastus. Išvadoje teigiama, kad  nuo 5 iki 17 metų vaikų pasaulyje dirba 152 mln. (64 mln. mergaičių, 88 mln. berniukų), maždaug vienas iš dešimties pasaulio vaikų. Beveik pusė jų – itin blogomis sąlygomis.

Daugiausiai vaikų, kaip ir iki šiol, dirba žemės ūkyje (70,9 proc.). Paslaugų sektoriuje dirba beveik vienas iš penkių dirbančių vaikų (17,1 proc.), o 11,9 proc. vaikų darbuojasi pramonėje.

Nuotr. iš ilo.org

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai