2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:39
   

KOVAI SU SKURDU RASTI 600 MLN. EURŲ

«
2017 09 12
Premjeras Saulius Skvernelis žada kitais metais skirti 600 mln. eurų kovai su skurdu, t. y. tiems „kuriems šiandien sunkiausia gyventi“: uždirbantiems minimalų ar šiek tiek didesnį atlyginimą bei auginantiems vaikus, senjorams, neįgaliems gyventojams.

LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ jis pasakojo, kaip ir kur bus panaudoti šie pinigai bei kur vyriausybė ras tuos 600 mln. eurų.Pasak premjero, visos numatomos priemonės ir pakeitimai yra nukreipti į minėtų žmonių „sunkios naštos palengvinimą“.

„Pirmiausia kalbame apie žmones, kurie uždirba minimalų ar šiek tiek didesnį nei minimalų atlyginimą, augina vaikus. Sakykim, jei abu tėvai uždirba šiek tiek daugiau nei minimalus atlyginimas ir augina porą vaikų, jų metinės pajamos padidės beveik 950 eurų, jei turi tris vaikus – 1200 eurų. Gal tai nėra įspūdingos sumos, bet gana sunkiai besiverčiančioms šeimoms tai tikrai bus stipri parama“, - kalbėjo Saulius Skvernelis.Kalbėdamas apie pensininkus jis informavo, kad vyriausybė jau nuo spalio 1 d. bazinį pensijos dydį pakėlė 10 eurų, „todėl nuo spalio 1 d. „Sodros“ mokamos pensijos didės vidutiniškai 13 eurų, o nuo sausio 1 d., įvedus indeksavimą, bendras padidėjimas sudarytų vidutiniškai 40–43 eurus“.

Ministro pirmininko teigimu, bazinis pensijos dydžio pakėlimas buvo susijęs su tuo, kad daugiausia reikia pagelbėti mažiausias pensijas gaunantiems žmonėms.„Nuo sausio 1 d. numatytas ir šalpos pensijos bazinio dydžio padidinimas – taigi kalbame apie neįgalius gyventojus. Taip pat yra siūlymas minimalią algą sulyginti su neapmokestinamu pajamų dydžiu, tada minimalų atlyginimą gaunantys žmonės nemokėtų gyventojų pajamų mokesčio, kas būtų papildomos įplaukos į jų šeimų biudžetą. Yra numatyta daugelis kitų priemonių, susijusių būtent su sunkiausiai besiverčiančių ir dirbančių žmonių naštos palengvinimu“, - LRT radijui sakė premjeras Skvernelis.

Na, o 600 mln. eurų vyriausybė iš esmės jau radusi. „Daugiau negu pusę šitų pajamų bandoma arba planuojama surinkti per vadinamąjį pokyčių krepšelį, į kurį mes sugeneravome lėšas iš ministerijų, įstaigų prie ministerijų veiklos efektyvinimo. Paskui yra tradiciniai finansavimo šaltiniai – mokesčiai, mokesčių administravimas, geresnis jų surinkimas, efektyvumas bei tradicinė sritis – šešėlinės ekonomikos mastų mažinimas“, - laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo vyriausybės vadovas.

lprofsajungos.lt inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai