2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 12:33
   

KAČINSKIUI Į PEDAGOGŲ NUOMONĘ NUSISPJAUT

«
2017 09 06
Rugsėjo 4 d. su šūkiu "Mokykla - mūsų!" ("Szkoła jest nasza") įvyko nacionalinė Lenkijos mokytojų protesto akcija. Manifestacijos, eisenos, mitingai buvo surengti Lodzėje, Krokuvoje, Poznanėje ir kituose stambiuose miestuose. Varšuvoje, prie švietimo ministerijos būstinės, protestavo per tūkstantį pedagogų ir mokinių tėvų.

Protesto akcijų organizatorė Lenkijos mokytojų profesinė sąjunga (Związek Nauczycielstwa Polskiego) teigia, jog visuotinį pedagogų ir jų tėvų nepasitenkinimą kelia tai, kokiu būdu valdančioji Jaroslavo Kačinskio diriguojama partija "Teisė ir teisingumas" reformuoja švietimo sistemą. Profsąjungų požiūriu, pertvarkos imtasi be reikiamo eskpertų vertinimo ir net neatsiklausus pačių mokytojų nuomonės.

"Šiandien į gatves išėjo visi tie, kuriem rūpi Lenkijos mokyklų ateitis bei išsilavinimo, kurį įgyja mūsų vaikai, lygis, - kalbėjo žiniasklaidos atstovams mokytojų profsąjungos viceprezidentas Grzegorz Gruchlik . - Mes neneigiame, kad reforma būtina, bet negalime sutikti su tokia jos kokybe ir kad ji būtų vykdoma tokiais tempais."

Kaip jau esame pranešę, nuo 2017-2018 mokslo metų šalies švietimo ministerija grąžina aštuonmetes vidurines mokyklas, 4-mečius licėjus, 5-mečius technikumus ir likviduoja gimnazijas. Įvykdžius šią reformą  apie 10 tūkstančių pedagogų atsidurs gatvėje, per 20-čiai tūkstančių bus gerokai sumažinti atlyginimai.

Prieš tai, kovo 31 d., įvykusioje analogiškoje protesto akcijoje dalyvavo apie 37 proc. šalies mokyklų, tačiau valdžia į profsąjungų reikalavimus nesureagavo.

Šaltinis: warszawa.naszemiasto.pl


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai