2021 m. sausio 17 d. sekmadienis - 17:38
   

ŽINIŲ DIENA SU NESUSIKALBĖJIMO IR GEDULO ŽENKLAIS

«
2017 09 01
Artėjant naujųjų mokslo metų pradžiai diskusijų kaip niekada daug apie švietimą, iš kurio, paklausius valdžios atstovų, liko beveik tik griuvėsiai. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė vardija daugybę sisteminių švietimo problemų, o premjeras Saulius Skvernelis dar anksčiau užsiminė, kad atlyginimų mokytojams net neverta kelti, nes prasti mokinių rezultatai.

Kaip jau buvo skelbta, rugpjūčio 30 d. ministrė „aptarti ateinančių mokslo metų bendrus profesinių sąjungų ir Švietimo ir mokslo ministerijos darbus bei aktualius klausimus“ sukvietė švietimo profesinių sąjungų atstovus. Nors ji nuolat kviečia bendram darbui, tačiau neatrodo, kad dialogas su profsąjungomis būtų sėkmingas. Profesinė sąjunga „Sandrauga“ savo Facebook paskyroje net pasiskundė, kad tapo „abipusių rietenų ir kaltinimų liudininke“.

Ir portalo lprofsajungos.lt žiniomis, minėtame susitikime buvo konstatuota, jog didžiausia problema yra komunikavimo spragos, o kaltinamos dėl to buvo abi pusės. Ministrė kvietė dirbti kartu įteisinant etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį, pasiūlė kartu Seimo rudens sesijoje kovoti dėl didesnio finansavimo švietimui 2018 m. bei „kūnu paversti“ mokytojų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo gaires.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovas Audrius Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas teigė, jog dėl etatinio apmokėjimo modelio toli gražu nesutarta, priekaištavo ministerijai, kad ši nekovojanti dėl didesnio finansavimo švietimui, o suderėtos šakos kolektyvinės sutarties projektas kažkur įstrigęs. Jie kaltino valdžios atstovus, kad šie viešumoje sakantys netiesą, o pastarieji savo ruožtu papriekaištavo profsąjungoms dėl nekorektiškų komentarų.

Kaip vėliau „Respublikai“ komentavo Eugenijus Jesinas, susitikime nieko nebuvo sutarta ir į klausimus neatsakyta.

Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos mokytojų, Lietuvos švietimo darbuotojų, švietimo ir mokslo „Solidarumas“ profesinių sąjungų bei Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ vadovai Jūratė Voloskevičienė, Andrius Navickas, Ramutė Minkevičienė ir Kęstutis Juknis. Pastarojo vadovaujamos organizacijos Facebook paskyroje po susitikimo atsirado toks komentaras:

„Skambiai „Dėl socialinio dialogo“ pavadintas pasitarimas tapo anti-dialogu, kai padėtį susitikime destabilizavo du vos ne visuomet „už parankės“ vaikštantys ir veikiantys profsąjungų veikėjai. Be jokios darbotvarkės surengtas pasitarimas vyko paskubomis, nes ministrė vos už 45 min. jau turėjo išvykti į susitikimą su Prezidente aptarti profesinio mokslo pertvarkos.

Švietimo ir mokslo ministerijoje viešėjusi „Sandrauga“ tapo abipusių rietenų ir kaltinimų liudininke, kai iš kelių pusių užpulta ir kaltinimais apipilta ministrė turėjo teisintis ir atsikirtinėti. Taip eilinis susitikimas „Dėl socialinio dialogo“ virto eiliniu akių pasidraskymu ir kalba apie antraeilius dalykus“.

Rugsėjo pirmosios proga švietimo bendruomenę sveikinančios švietimo profesinės organizacijos kalba apie laukiančius iššūkius ir neribotas galimybes, linki stiprybės, kantrybės bei tikėjimo, siūlo ginti savo teises ir nepasiduoti kuriamai neigiamai opinijai apie mokyklas ir mokytojus.


O štai Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Gintaras Skapas pakvietė sostinės mokytojus Mokslo ir žinių šventę paminėti juodomis spalvomis, nes gėlės, kalbos ir sveikinimai jų esą „nei sušildys, nei paguos“. Mat „Vyriausybės vadovas ir švietimo ir mokslo ministrė galutinai palaidojo paskutines viltis, kad švietimo padėtis gali pasikeisti“.

„Nedidelis gedulo ženklas leis pajusti, kad esame vieningos bendruomenės dalis, kuriai rūpi, koks rytojus laukia visos mokslo ateities“, - teigiama kvietime.

LŠDPS konkurso „Mano mokytojas“ laureato Elektrėnų sav. Vievio meno mokyklos mokinio Dariaus Grinevičiaus pieš., mokytojas Augenis Kasputis (lsdps.lt)

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-09-02 08:39:25Mokytojas
"Padėtį susitikime destabilizavo du vos ne visuomet „už parankės“ vaikštantys ir veikiantys profsąjungų veikėjai". Kas jie? Bene Jesinas su Jurgelevičiumi?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai