2021 m. kovo 5 d. penktadienis - 20:45
   

VALSTYBĖS ĮMONĖ NENORĖJO ATSISKAITYTI SU DARBUOTOJAIS GERUOJU

«
2017 07 28
Valstybinės įmonės „Automagistralė“ darbuotojų karas su administracija dėl neišmokėtų atlyginimų už darbą viršvalandžiais, naktimis ir švenčių dienomis, rodos, eina į pabaigą. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovaujami darbuotojai jau keletą mėnesių kovoja su administracija, per tą laiką buvo atleistas ir ilgametis įmonės direktorius Vladislovas Molis. Valstybės valdoma įmonė, „Sandraugos“ duomenimis, skolinga daugiau nei trečdaliui savo darbuotojų.

Nors „Automagistralė“ praeitais metais uždirbo daugiau nei 400 tūkst. eurų grynojo pelno, tačiau, anot „Sandraugos“ pranešimo, net ir atleidus direktorių nenorėjo „geruoju“ atsisakaityti su darbuotojais. „Sandraugos“ padedami daruotojai pasirašė taikos sutarti, kurios kiekvienam darbininkui leido susigrąžinti iki 4000 eurų nesumokėto atlyginimo.

Nesumokėto darbo užmokesčio skaičiavimai VĮ „Automagistralės“ darbuotojams buvo slepiami iki pat tol, kol „Sandrauga“ pati pateikė savo apskaičiuotas sumas. „Kelių direkcijos sudarytos komisijos darbo užmokesčio dydžiui apskaičiuoti rezultatai tapo kone Molotovo-Ribentropo paktui prilygstančia slapta informacija. Slepiami jie buvo net nuo Darbo inspekcijos. Apgautus darbuotojus ginančios profsąjungos „Sandrauga“ skaičiavimų rezultatas akivaizdus – pinigus atgaus absoliučiai visi ieškinius pateikę darbuotojai nuo kelininko iki budėjusio sargo“, - pranešama profsąjungos tinklalapyje.

Įmonę valdanti Lietuvos automobilių kelių direkcijos komisija turėjo iki liepos 1 d. nustatyti VĮ „Automagistralė“ darbuotojams už 3 metus nesumokėto atlyginimo dalį. Tačiau komisija skaičiavimų nepateikė ne tik „Sandraugai“, bet ir Darbo ginčų komisijai. Ar skaičiavimai apskritai buvo atlikti – taip ir lieka neaišku. „Tokia taktika VĮ „Automagistralės“ neišgelbėjo – „Sandrauga“ pati Darbo ginčų komisijai įteikė savo skaičiavimus. Juos išvydus, VĮ „Automagistralės“ atstovams beliko tik spręsti ginčus taikos sutartimis, o darbuotojams lengva ranka surašytus „nulius“ pakeisti realiomis sumomis“, - informuoja „Sandrauga“.

Pagal sandrauga.lt

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai