2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 11:41
   

VAIRUOJAMS NEBEREIKS MIEGOTI AUTOMOBILIŲ KABINOSE

«
2017 07 26
Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ informuoja, kad pasirašyta pirmoji Lietuvoje kolektyvinė sutartis krovinių autotransporto įmonėje: ją liepos 18 d. pasirašė Krovininio autotransporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Kondrackis ir UAB „Ogun“ direktorius Andrejus Perje.

Šioje sutartyje numatyta daug vairuotojų ir komandiruojamų darbuotojų teises ir orias darbo sąlygas užtikrinančių sąlygų: vairuotojams daugiau nebereikės miegoti automobilių kabinose, nes darbdavys įsipareigoja apmokėti nakvynę viešbutyje, vairuotojams, išdirbusiems įmonėje daugiau 5 metus, bus suteikiamos papildomos atostogos.

Be to, profsąjungai pavyko susitarti, kad darbdavys negali atleisti darbuotojo, kuris yra profesinės sąjungos narys, ar skirti jam drausminę nuobaudą be profesinės sąjungos sutikimo.

Taip pat kolektyvinėje sutartyje darbdavys įsipareigoja vairuotojams mokėti ne mažesnį kaip 1600 eurų mėnesinį atlyginimą „į rankas“. Dabar didžioji dalis Lietuvos darbdavių žodžiais prižada vairuotojams mokėti po 60-70 eurų į dieną, bet tokio atlyginimo nesumoka. Darbdaviai apkaltina vairuotojus važiavus ne tais keliais, viršijus įmonėje nustatytas kuro sąnaudų normas, kurių neviršyti neįmanoma, ar prisigalvoja kitų priežasčių ir išskaičiuoja kokias nori sumas iš vairuotojų atlyginimų. Krovininio autotransporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Kondrackis, pats susidūręs su darbdavių savivale, ne kartą laimėjęs bylas prieš juos, džiaugiasi, kad ne visi darbdaviai yra tokie. Jis ragina vairuotojus nebijoti ir burtis į profesines sąjungas, sėsti prie derybų stalo ir reikalauti geresnių darbo sąlygų bei sutartyje nurodytų atlyginimų, o ne tikėti „ore skraidančiais“ ir nieko nereiškiančiais žodiniais susitarimais bei buhalterijoje pasirašinėti, kad gavo atlyginimus, kurių jiems nesumokėjo.

„Ši kolektyvinė sutartis parodo, kad jei žmonės yra vieningi ir nebijo, jie su profesinės sąjungos pagalba gali išsireikalauti geresnių sąlygų. Profesinės sąjungos yra įrankis, meškerė su kuria galima pasiekti tikslą, jei tik žmonės to patys nori. Pirmas kuolas įkaltas, vienykitės, kovokite už save. Atėjo mūsų laikas“, - „Solidarumo“ pranešime cituojamas Gintaras Kondrackis.

Rekvizitai.lt duomenimis Vilniuje registruota UAB „Ogun“ turi 65 darbuotojus.

lps.lt nuotr.

Pagal lps.lt

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-08-02 17:27:20Sandrauga
Sandrauga jau 2011 metais yra pasirašiusi keletą kolektyvinių sutarčių su krovinių transporto įmonėmis ir mūsų skaičiavimais ( pagal Tranporto Forumo duomenis) turi daugiausia transporto įmonėse veikiančių profesinių sąjungų Lietuvoje. Taip, kad dėl pirmumo nereikėtų skubėti.
Dėl kolektyvinės sutarties sudarymo sveikiname, daug pasiekta!
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai