2021 m. sausio 17 d. sekmadienis - 18:54
   

VYRIAUSYBĖS KANCELIARIJOS PROFSĄJUNGA: IŠSIKOVOJOME NEMAŽAI

«
2017 07 25
Kaip žinoma, liepą pasikeitė Vyriausybės kanceliarijos struktūra, pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, po pertvarkos įstaigoje etatų skaičius sumažėjo šeštadaliu, t. y. nuo 210 iki 179. Kai šiemet vasario pabaigoje buvo paviešinta, kaip ir kada bus įvykdyta kanceliarijos struktūrinė reforma, savo teisėms ginti darbuotojai įsteigė profesinę sąjungą.

Portalas lprofsajungos.lt pakalbino Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkę Audronę Zdanevičienę ir paklausė, kaip sekasi vykdyti darbuotojų atstovo funkcijas. Pasak jos, pertvarkos procesas vyko korektiškai, susikalbėti su administracija pavyko, nors ir ne visada lengvai.

Pasak A. Zdanevičienės, ši kanceliarijos pertvarka iš pat pradžių žadėjo būti gana žymi, iš karto įvardinta, kad bus panaikinta apie 40 etatų, todėl darbuotojai ir nusprendė įsteigti profesinę sąjungą. „Profsąjunga gana ženkliai padėjo, nors derybos iš pradžių buvo sunkios, - prisimena profsąjungos pirmininkė. - Tačiau po to prasidėjo konstruktyvios konsultacijos su administracija, na, ir daug ką iškovojom. Aišku, ne viską, ko norėjom, bet taip juk ir nebūna. Organizaciją įsteigėme, kai struktūra jau buvo patvirtinta, todėl su profsąjunga buvo derinami visi kiti veiksmai: atleidimai, perkėlimai, funkcijų ir pareigybių aprašymai. Manome, kad išsikovojome gana nemažai, įvertinant tą faktą, kad esame dar naujokai šioje veikloje. Žinoma, yra atleistų, yra nepatenkintų. Keliasdešimt darbuotojų išėjo patys, nes susirado kitus darbus, juk netrūko čia ir įtampos, nežinomybės“.

Pati A. Zdanevičienė, Vyriausybės kanceliarijoje einanti Dokumentų valdymo ir informacinių sistemų skyrius patarėjos pareigas, prieš išrenkama profsąjungos pirmininke neturėjo jokios profsąjunginio darbo patirties. „Įtampa ir krūvis buvo didžiulis, reikėjo derinti viską ir su darbuotojais, ir su administracija“, - sako pirmininkė.

Derybos dažniausiai vykdavo su Vyriausybės kanclere Milda Dargužaite, jos pavaduotojais, jei buvo reikalas, profsąjungos atstovus, anot A. Zdanevičienės, geranoriškai priimdavęs ir Premjeras

Dabar profsąjungos aktyvas galės atsikvėpti, tačiau tuoj pat laukia nauji darbai: dalyvauti darbuotojų vertinime, naujų priėmime, be to, reiks pasirašyti ir kolektyvinę sutartį. Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų profesinė sąjunga vienija daugiau nei trečdalį visų darbuotojų, todėl darbo tarybos darbdaviui kanceliarijoje steigti nereiks.

Profesinė sąjunga kol kas nepriklauso jokiam šakiniam ar nacionaliniam profsąjungų dariniui. „Kvietė mus Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga, bet mums dar reikia susirinkti ir priimti sprendimą, iki šiol buvome labai užimti su kanceliarijos pertvarkos reikalais“, - portalui lprofsajungos.lt sakė Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Audronė Zdanevičienė.


lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-07-28 11:27:18Ona
Tai gal žurnalistai nemokėjo išklaust?
2017-07-27 12:53:21RRima
O ką išsikovojo, taip ir neaišku - "daug" ir "nemažai'
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai