2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 12:40
   

MIŠKININKŲ FEDERACIJA IR TOLIAU GINS DARBUOTOJŲ TEISES

«
2017 07 12
Birželio 11 d. Seimas priėmė Miškų įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta įstatyme atsisakyti konkretaus miškų urėdijų skaičiaus nustatymo, taip pat – sudaryti sąlygas likviduoti Generalinę miškų urėdiją prie Aplinkos ministerijos. Prie Vyriausybės teiktų pataisų, kuriomis siekiama šiuo metu veikiančias 42 miškų urėdijas sujungti į vieną valstybinę įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“, turinčią 25 regioninius padalinius, planuojama grįžti Seimo rudens sesijoje.

Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė tai nevertina kaip pralaimėjimo. Dėjusi visas pastangas gindama darbuotojų teises, dabar LMPF tikisi visavertiškai įsitraukti į reformos procesą bei siekti, kad miškų ūkyje dirbantys specialistai išlaikytų savo darbo vietas ir toliau „kurtų pridėtinę vertę ir puoselėtų miškus“.

Juolab kad LMPF, surengusi ne vieną mitingą ir net įsėjamąjį streiką, sulaukė aukščiausios valdžios atstovų pažadų, jog su ja bus konsultuojamasi, tariamasi. „Tikimės, kad jie bus ištesėti“, - portalui lprofsajungos.lt sakė I. Ruginienė.

Kaip BNS sakė aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Navickas, konkretūs Vyriausybės planai dar bus peržiūrimi, tačiau aišku, jog valstybinius miškus prižiūrės vienas juridinis asmuo, o tai ketinama padaryti iki 2019 m. sausio 1 d.

Anot LMPF pirmininkės, Seimo žingsnis – sprendimus dėl reformos detalių perduoti priimti Vyriausybei, rodo, jog parlamentarai „nusiplovė rankas“. Bet kokiu atveju miškininkų atstovai rengiasi rimtoms deryboms su Aplinkos ministerija.


Priimtais pakeitimais Seimas įstatyme taip pat reglamentavo iš valstybinių miškų pagamintos žaliavinės medienos, miško kirtimo liekanų ir nenukirsto miško mažmeninės ir didmeninės prekybos tvarką.

Įstatymas, jeigu Prezidentė jo nevetuos, įsigalios 2018 m. sausio 1 d., iki tol Vyriausybė ir aplinkos ministras privalės priimti įgyvendinamuosius teisės aktus.

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2018-02-23 10:18:57Aleksandras (info@visaginietis.lt)
Gera federacija! https://www.visaginietis.lt (Visaginas) su jumis!
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai