2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 12:29
   

VALDANTIEJI NESUSTABDOMI, GALIMAS NETERMINUOTAS STREIKAS

«
2017 07 04
Forsuodamas Miškų įstatymo pataisų priėmimą Seimas šiandien priėmė sprendimą dar kartą pratęsti pavasario sesiją. Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) deda daug pastangų, kad pasirengimas valstybinių miškų valdymo reformai vyktų skaidriai ir demokratiškai, „kad įvykdžius reformą, didžiausią naudą pajustų valstybė ir jos piliečiai, o ne keletas medienos perdirbimo verslu suinteresuotų asmenų“, - teigiama šiandien išplatintame LMPF pranešime.

LMPF surengė keletą viešų protesto akcijų, tarp jų ir birželio 29 d. mitingus prie Seimo ir Prezidentūros, o birželio 30 d. visų miškų urėdijų darbuotojai dalyvavo 2 val. įspėjamajame streike. Tačau Seimo valdančioji dauguma negirdi darbuotojų balso, juos dėl to sukritikavo ir Prezidentė. LMPF kviečia Seimą ir Vyriausybę astižvelgti į jos pastabas.

„Iš esmės viską keičianti valstybinių miškų valdymo reforma turėjo būti rengiama konstruktyviai, informuojant ir konsultuojantis su darbuotojų atstovais. Tokios procedūros numatytos LMPF šakos kolektyvinėje sutartyje su Generaline miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos. Deja, Aplinkos ministerija nevykdė Darbo kodekso ir šakos kolektyvinės sutarties reikalavimų, susijusių su informavimo ir procedūromis bei pažeidė kolektyvinius darbuotojų interesus bei teises. Iškilus kolektyviniam ginčui, LMPF iniciavo taikinimo komisijos sudarymą. Ji sudaryta nebuvo ir faktiškai buvo išnaudotos visos kolektyvinio ginčo taikinimo galimybės“, - viešame pareiškime informuoja LMPF.

Tuo tarpu Seimo valdančioji vietoj konstruktyvių derybų su darbuotojų atstovais dauguma siūlo „absurdiškus veiksmus“ – sudaryti komisiją, kuri vykdytų besipriešinančių reformai paieškas, liaudiškai kalbant pradėtų „raganų medžioklę“.

Miškininkų federacija pastebi, jog Vyriausybė, Aplinkos ministerija, Seimo valdančioji dauguma nuo metų pradžios kurti eilinių miškininkų nuogąstavimams dėl reformos eigos, jų nerimui dėl darbo vietų praradimo. Juos išgirdo tik Prezidentė, Vyriausybės pasirinktą būdą vykdyti miškų urėdijų reformą pavadinusi nekorektišku žmonių atžvilgiu. „Aš manau, kad tiek Seimas, tiek Vyriausybė turėtų suprasti, kad laikas keisti būdą, kaip reformos daromos. Reikia pradėti girdėti ir kalbėtis su žmonėmis“, – sakė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„LMPF pritaria šioms LR Prezidentės mintims bei eilinių miškininkų vardu dėkoja už miškų urėdijų darbuotojų lūkesčių ir nerimo supratimą. Tikimės, kad į šias LR Prezidentės pastabas atsižvelgs LR Seimo ir Vyriausybės nariai, priimdami Lietuvos valstybei ir miškams reikšmingus sprendimus“, - teigiama LMPF pranešime.

Primename, kad valdančioji dauguma atkakliai „stumia“ vieną reformos variantą, net nesvarstydama kitų pasiūlymų. 42 savarankiškas miškų urėdijas, Generalinę miškų urėdiją bei Valstybinį miškotvarkos isntitutą ketinama sujungti į vieną įmonę, regionuose paliekant 25 filialus. Taip esą siekiama sutaupyti lėšų ir jas skirti miškininkų atlyginimams kelti. Tuo tarpu miškininkai bijosi prarasti darbus ir teigia, jog ši reforma dar labiau nuskurdins šalies regionus.

Po liepos 3 d. LMPF pirmininkės Ingos Ruginienės ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimo, miškininkų atstovė žurnalistams sakė, jog neatmetama ir neterminuoto streiko galimybė, tam esą teisiškai jau yra pasirengta.

lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai