2020 m. rugpjūčio 9 d. sekmadienis - 14:12
   

PRIEŠ MIŠKININKŲ STREIKĄ – DIDŽIULIS MITINGAS (PAPILDYTA BIRŽELIO 29 D.)

«
2017 06 28
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad birželio 29 d. rengia didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Planuojama, kad jame dalyvaus virš 2 tūkst. žmonių.

Mitingas „prieš nedemokratišką ir neskaidrią“ valstybinių miškų valdymo reformą prasidės 9.30 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo (Gedimino pr. 53) ir bus tęsiamas nuo 12 val. prie Prezidentūros (S. Daukanto a. 3).

Kitą dieną, birželio 30 d., nuo 8 iki 10 val., miškų urėdijose vyks įspėjamasis streikas.

„Nuoširdžiai stengėmės pradėti konstruktyvias derybas: su valdančiaisiais bandėme kalbėtis gražiuoju, prašėme informacijos oficialiais raštais, kartojome, kad nesame prieš pokyčius, tačiau ir toliau vyksta aklas tinkamai neparengtos reformos stūmimas į priekį, kuris žalingas urėdijoms ir visai valstybei“, - komentuoja LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Aplinkos ministerijai planuoja vietoj šiuo metu veikiančių 42 miškų irėdijų ir Generalinės miškų urėdijos


pavaldi Generalinė miškų urėdija su LMPF yra pasirašiusi šakinę kolektyvinę sutartį. Joje nustatyta, kad reformos negali būti įgyvendinamos prieš tai neinformavus ir nesikonsultavus su darbuotojais.


Protestais reikalaujama:

1. Sustabdyti neskaidrią ir nedemokratišką valstybinių miškų valdymo reformą;

2. Baigti Aplinkos ministerijos vykdomą melo ir šmeižto kampaniją prieš miškininkus ir atsiprašyti miškininkų už šmeižtą;

3. Sudaryti vyriausybiniu lygmeniu darbo grupę ir pradėti derybas su miškininkų bendruomene dėl valstybinių miškų valdymo tobulinimo;

4. Baigti Miškų įstatymo projekto ekspertizės farsą ir atlikti objektyvią bei išsamią projekto ekspertizę;

5. Dėl stambiųjų medienos perdirbėjų interesų protegavimo, tarptautinių konvencijų ir Darbo kodekso nuostatų ignoravimo bei informavimo-konsultavimo su darbuotojų atstovais procedūrų nebuvimo ruošiant valstybinių miškų valdymo reformą, spręsti apie aplinkos ministro K. Navicko kompetenciją eiti šias pareigas.

Primename, kad birželio 21 d. prie Seimo protestavę miškininkai sulaukė Seimo Pirmininko patikinimų, jog reformos klausimas persikels į Seimo rudens sesiją, tačiau valdantieji tvirtina, kad reformos niekas nesustabdys (planuojama pratęsti Seimo pavasario sesiją) ir vietoj 42 urėdijų viena įmonė jau veiks nuo 2018 m. sausio.


Tuo tarpu birželio 27 d. Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Gabrielius Landsbergis ir Kęstutis Glaveckas užregistravo Miškų įstatymo pataisą,kuria siūloma nereglamentuoti Lietuvoje veikiančių urėdijų skaičiaus įstatymu.

Kaip jau pranešė žiniasklaida, planuotas 2 tūkstančių miškininkų protestuotojų žygis prieš neraštingą buldozerinę urėdijų reformą įvyko ir pavyko. Kaip PN sakė Miško ir miško pramonės darbuotojų profsąjungų federacijos vienas iš lyderių - Ramūnas Narbutas, net ir pliaupiant lietui, mitingas prie Seimo įvyko. Į jį atvyko net ir keletas Seimo narių, tik, pastebėjo R.Narbutas, nebuvo matyti nė vieno Aplinkos ministerijos atstovo.


PN korespondentas, atvykęs prie Prezidentūros laukti akcijos tęsinio, rado keletą šalininkų (tarp jų - ištikimąjį transportininkų ps lyderį Joną Petrašką) ir laukiantį LRT operatorių. Abejota, ar 'šitaip lyjant" kas nors čia įvyks. Tuo tarpu LRT operatorius turįs tik 15 minučių laiko. Susisisiekėme su miškininkų lydere Inga Ruginiene. "Atvyksime, - mes jau rikiuojamės", - pranešė Inga. Ir išties: apie 12.35 į Daukanto aikštę pradėjo plūsti šlapi, bet kovingai nusiteikę miškininkų skėčiai (video1). Viso srauto PN korespondentui nufilmuoti nepavyko, nes sušlapo bei atsisakė veikti mėgėjiškoji technika - "išmanusis"(video2).lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai