2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 12:00
   

MIŠKININKAI REFORMOS BULDOZERĮ BANDYS STABDYTI STREIKU

«
2017 06 22
Birželio 21 d. prie Seimo protestavę miškininkai lyg ir sulaukė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio patikinimų, jog miškų ūkio reformos svarstymai dėl procedūrinių dalykų vilkinimo persikels į Seimo rudens sesiją. Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė išreiškė pageidavimą daryti pertrauką ir pradėti derybas dėl reformos su socialiniais partneriais. Tačiau vėliau žurnalistams Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika pažadėjo dėti visas pastangas, kad miškų urėdijų reforma startuotų nuo 2018 m.

LMPF jau išbandė visas priemones susitarti taikiai, todėl skelbia įspėjamąjį streiką, kuris numatytas birželio 30 d. Apie tai aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis informuoti birželio 22 d.

Rašte teigiama, jog Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos ir LMPF šakos kolektyvinė sutartis nustato pareigą Generalinei miškų urėdijai prieš priimant sprendimą optimizuoti urėdijų darbą ir pertvarkyti darbo ir gamybinius procesus konsultuotis su LMPF. Tačiau rengiant valstybinių miškų valdymo reformą su LMPF nebuvo konsultuojamasi.

Įspėjamuoju streiku reikalaujama pradėti konstruktyvias derybas su LMPF ir pateikti visą su Valstybinių miškų reforma susijusią informaciją.


„Kol kas procedūros pažeidžiamos. Apie reformą daugiau sužinome iš žiniasklaidos, o ne iš jos iniciatorių. Jei Aplinkos ministerija ir teikiasi pasikalbėti su darbuotojų atstovais, būname pastatomi prieš faktą. Vienintelis ministerijos pasiūlymas – šias procedūras atlikti PO miškų įstatymo projekto priėmimo. Nors Darbo kodekse nustatyta, kad derybos turi vykti prieš sprendimų priėmimą ir tęstis, kol reforma nebus užbaigta, to nesilaikoma“, – LMPF pranešime spaudai cituojama I. Ruginienė.

Įspėjamojo streiko metu – birželio 30 d., 8-10 val., bus sustabdyta medienos gamyba, atliekama urėdijų darbuotojų, ir pardavimas, tačiau bus užtikrinta valstybinio turto, pagal funkcijas priskiriamo miškų urėdijoms, apsauga.

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai