2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 11:38
   

MINIMALI ALGA KOL KAS NEBUS KELIAMA

«
2017 06 22
Birželio 20 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje buvo svarstytas minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo klausimas. Darbo grupė prie Trišalės tarybos dėl darbo užmokesčio politikos klausimų, išnagrinėjusi ekonominis rodiklius, konstatavo, jog yra prielaidų didinti MMA, nesutarta tik nuo kada tai galima būtų daryti. Profesinės sąjungos siūlo MMA kelti iki 500 eurų (dabar – 380 eurų).

Darbdavių atstovai pastebėjo, jog tai būtų per didelis šuolis, ir įspėjo, kad privatus verslas „nueis į šešėlį“. Vyriausybės atstovai taip pat nesusižavėjo pasiūlymu teigdami, jog MMA kėlimas „turi būti svarstomas visame kontekste“, be to, reikią pažiūrėti, kaip veiks naujojo Darbo kodekso nuostata MMA mokėti tik už nekvalifikuotą darbą. Nuspręsta prie šio klausimo grįšti vasaros pabaigoje.

Tuo tarpu Trišalės tarybos narės profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, posėdyje pasiūlęs MMA didinti nuo spalio 1 d., neslepia apmaudo dėl tokio tarybos sprendimo.

„Apmaudu, kad Trišalėje taryboje viena kryptimi turinčios veikti profsąjungos nesilaiko kartu, o tuo tik ir stengiasi pasinaudoti darbdavių atstovai. Jiems šiuo atveju netgi nereikia nieko daryti, o tik ramiai laukti ir stebėti situaciją, kai konstruktyviam „Sandraugos“ pirmininko siūlymui paprieštaravo vienos profsąjungos lyderė, pareiškusi, kad nereikia skubėti priimti sprendimo, nes pirma esą svarbiau spręsti kvalifikuoto ir nekvalifikuoto darbo užmokesčio diversifikacijos klausimą“, - teigiama „Sandraugos“ pranešime.

Beje, profesinių sąjungų atstovai Trišalėje taryboje palankiai priėmė socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjo prof. Romo Lazutkos pasiūlymą sukurti bendrą tvarką, kaip MMA turėtų didėti Lietuvoje.


lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai