2021 m. sausio 17 d. sekmadienis - 16:50
   

TREČIADIENĮ, BIRŽELIO 21, - MIŠKININKŲ PROTESTAI (ATNAUJINTA 08.21)

«
2017 06 20
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad rytoj (birželio 21 d.), posėdžiaujant LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetui,  miškų urėdijų profesinės sąjungos surengs piketų "prieš skubotą ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą".

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija, remdama savo narius, taip pat surengs atskirą piketą.


Akcijos  vyks nuo 10 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo (Gedimino pr. 53).

„Siekiame atkreipti dėmesį į chaosą ir politikų savivaliavimą, įgyvendinant valstybinių miškų reformą. Pavyzdžiui, ką tik visiškai netikėtai (net ir daliai narių) į rytojaus LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl valstybinių miškų reformos“, – sako LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Pirmininkė  pažymi, kad, nors šiandien yra paskutinė diena, kai baigiasi viešasis pirkimas valstybinių miškų reformos ekspertizei atlikti, LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas jau įtraukia Miškų įstatymo projekto svarstymą į trečiadienio darbotvarkę, neabejodamas jog ekspertizę bus spėta atlikti mažiau nei per dieną.

Tokie veiksmai sudaro prielaidų manyti, kad ekspertizė galbūt atlikta dar nepasibaigus viešajam pirkimui, o ir jis pats buvo tik formalumas. LMPF stipriai abejoja tokios „ekspertizės“ kokybe.
„Tenka apgailestauti, kad valdantieji, mūsų tariami socialiniai partneriai, nuolat slapukauja ir neatsakingai skubina procesus, nepaisydami ne tik elementarios etikos, bet ir teisės aktų. Jei viskas daroma skubotai, „po kilimu“, o visuomenė tik pastatoma prieš faktą, kokios reformos kokybės galime tikėtis?“ – piktinasi I. Ruginienė.  „Ironiška: jei parlamentarai būtų elgęsi pagal taisykles, o ne bandę gudrauti, tikriausiai jau senokai būtų susitarta dėl reformos įgyvendinimo“, - pastebi pirmininkė.

Trečiadienį, birželio 21, piketas įvyko (Vaizdo įrašas)  ir pavyko: Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis piketuotojams pranešė, kad miškų reformos klausimas nukeliamas į Seimo rudens sesiją.
lprofsajungos.lt

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai