2021 m. kovo 5 d. penktadienis - 22:27
   

BE TEISIŲ IR DARBE, IR GATVĖJE (reikalingas palaikymas)

«
2017 06 16
Jau rašėme apie tai, kaip „Gyvenimas per brangus“ (GPB) solidarumo tinklas kovoja prieš neteisybę darbe. Šio tinklo nariai net kelis mėnesius protestavo prieš darbuotojams organizuotis neleidusį ir darbuotojo algą nuvogusį restoraną „Casa Della Pasta“. Prie jo buvo rengiami piketai, kol galiausiai dviem atleistiems darbuotojams buvo sumokėti priklausę atlyginimai.

Tačiau policija pradėjo tyrimą dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimų, neva proteste dalyvavo daugiau žmonių nei leidžiama rinktis be savivaldybės leidimo. „Kai reikalaujame teisių darbe, – mus išmeta į gatvę. Kai reikalaujame teisių gatvėje, – mus paduoda į teismą“, - konstatuoja DGB ir kviečia į visa tai atsakyti solidarumu.

Birželio 21 d., 9.30, Kauno apylinkės teisme (Laisvės al. 103), 108 salėje, bus nagrinėjama byla, kurioje atsakovas – vienas iš „Gyvenimas per brangus“ solidarumo tinklo narių. Galintieji kviečiami dalyvauti teismo posėdyje, negalintieji - rašyti palaikančius laiškus ir pan.

Numatyta bauda - 370 eurų, t.y., 35 eurais daugiau, nei minimali mėnesio alga „į rankas“.

„Ką daryti situacijoje, kurioje, protestuodamas dėl neišmokėto minimalaus mėnesinio atlyginimo, rizikuoji gauti baudą, didesnę nei alga? Mūsų atsakas - solidarumas. Solidarumą pademonstruoti galite šiais būdais:

* jei tik galite, sudalyvauti viešame teismo posėdyje. Prieš šaltą instituciją stovėti daug smagiau, kai teismo salėje nebelieka vietos atsisėsti.

* Jei negalite, pasidalinti šiuo kvietimu su kitais, paviešinti jį savo Facebook paskyroje, parašyti palaikantį el. laišką į gyvenimasperbrangus@gmail.com, susisiekti su pažįstamais žurnalistais ar teisininkais“, - rašoma Facebook tinkle sukurtame renginyje „Pasimatysim teisme“. 

Daugiau informacijos apie „Casa Della Pasta“ istoriją – gyvenimasperbrangus.lt

Nuotr. Iš gyvenimasperbrangus.lt
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai