2020 m. rugsėjo 26 d. šeštadienis - 2:57
   

MINISTERIJA KVIEČIA STUDENTUS Į „ANTIPROTESTĄ“ (ATNAUJINTA)

«
2017 06 15
Šiandien, 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia eitynes-protesto akciją prieš „aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“. Susirinkę prie Seimo protestuotojai Gedimino prospektu eis link Vyriausybės, kur numatytas mitingas.

(Protesto akcija įvyko, - ž. vaizdo įrašą).

Švietimo ir mokslo ministerijos komunikacijos skyrius tuo tarpu visoms aukštosioms mokykloms išsiuntinėjo el. laiškus kviesdama „pasipriešinti besipriešinantiems aukštojo mokslo reformai“.

„Jei manote, kad aukštojo mokslo reformos įgyvendinimas yra būtinas žingsnis ir mitingo organizatoriai neteisingai interpretuoja pagrindinius reformos iššūkius ir tikslus, kviečiame susiburti ir išreikšti palaikymą planuojamiems pokyčiams aukštajame moksle. Protesto akcijos metu kviečiame universitetų senatų atstovus ir studentus prie LR Vyriausybės ir išreikšti palaikymą: plakatais, pasisakymais, taip pat komentarais spaudoje“.

Tuo tarpu LAMPSS nepasisako prieš reformą, protestuojama prieš būdą, kaip ji daroma. „Mes už demokratišką aukštojo mokslo reformą. Mes prieš „buldozerinę“ reformą. Akademinė bendruomenė turi teisę būti ir yra svarbus šios reformos subjektas, ji pajėgi ir turi joje dalyvauti“, - teigiama organizacijos išplatintame pranešime. Anot LAMPSS, darbo grupėje, sudaryta aukštųjų mokyklų optimizavimo planui sukurti, „nėra nė vieno žmogaus iš akademinės srities, meno ar kultūros pasaulio, nėra asmenų, turinčių tokiam darbui reikalingos akademinės patirties, valstybiniu mąstymu grįstą požiūrį ir gebančių atsispirti suinteresuotųjų grupių spaudimui“.

Pasak pranešimo, mechaninis bei prievarta sujungti universitetai bus paversti „akademinio verslo“ įmonėmis.

Valdžia kritikuojama ir už tai, kad vilkinamas aukštojo mokslo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymas. Šia sutartimi profesinės sąjungos siekia išsaugoti ilgesnes dėstytojų atostogas, mokslininko rentos institutą, užtikrinti atlyginimų didinimą.

Keliamas ir nepakankamo finansavimo klausimas: „Vyriausybė net nekelia klausimo dėl akivaizdžiai būtino didesnio aukštojo mokslo finansavimo. Universitetams ciniškai siūloma didinti atlyginimus, atleidžiant kas trečią arba daugiau aukštųjų mokyklų darbuotoją“, - teigiama pranešime.

-


Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) informuoja, jog kreipsis į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydama įvertinti Švietimo ir mokslo ministerijos veiksmus. „Švietimo ir mokslo ministerija, tokiais veiksmais pati kiršina visą akademinę bendruomenę, kursto socialinius neramumus, galimai pažeidžia įstatymus ir pamina žmogaus teisę turėti savo įsitikinimus ir laisvai juos reikšti“, - teigiama LŠPS pranešime.

lprofsajungos.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai