2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 21:33
   

LATVIJOS ŠEIMOS GYDYTOJAI SKELBIA STREIKĄ

«
2017 06 13
Kadangi Latvijos šeimos medicinos padėtis "tapo kritiška", šalies šeimos gydytojai priėmė sprendimą liepos 3 dieną pradėti neterminuotą streiką. Apie tai portalui Delfi.lv pranešė šeimos gydytojų asociacijos prezidentė Sarmīte Veide (nuotr.)

Birželio 12 d. apie tai informuojantis atitinkamas dokumentas buvo įteiktas šalies sveikatos apsaugos ministerijai, darbo inspekcijai ir nacionalinei trišalio bendradarbiavimo tarybai (Nacionālajai trīspusējās sadarbības padomei). Minėtom institucijom adresuotame dokumente sakoma, kad medikai tol neatlikinės šeimos gydytojų pareigų, kol nebus pasirašyta oficialaus susitarimo su ministerija dėl streikuojančiųjų medikų reikalavimų patenkinimo.

"Pastarųjų metų įvykiai liudija, jog Latvijos pacientų teisė gauti šeimos gydytojo pagalbą ir pačių gydytojų galimybės ją teikti artimiausiu metu grėsmingai menkės", - sakoma asociacijos pareiškime. Todėl gydytojai reikalauja trejus metus po 30 proc. kasmet didinti šeimos gydytojų institucijos finansavimo fondą, nuo 2018 metų 45 proc. padidinti kitus tarifus. Taip pat reikalaujama kasmet po 30 proc. didinti ir medicinos seserų bei gydytojo padėjėjų atlyginimus.

Valdžiai ir trišalei tarybai įteiktame dokumente skiriamas punktas ir "elektroninei sveikatos apsaugai". Reikalaujama, kad ši sistema būtų diegiama tik metams praėjus po to, kai Latvijos šeimos gydytojų asociacijai bus pateikti įtikinami duomenys, jog sistema iš tikrųjų veikianti ir garantuojama pacientų privačių duomenų apsauga.

Pasak asociacijos prezidentės Veide, šie reikalavimai sveikatos apsaugos ministerijai buvo įteikti kovo mėnesį, bet jie buvo atmesti.

Parengta pagal Delfi.lv

lprofsajungos.lt inf.


 
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai