2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 3:23
   

ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS VASARĄ NEŽADA ILSĖTIS

«
2017 06 12
Kol vyriausybėje dėliojamas valstybės biudžeto 2018 m. projektas, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos prabilo apie konfliktą su valdžios atstovais. Birželio 8 d. surengtoje viešoje spaudos konferencijoje prie Švietimo ir mokslo ministerijos penkių profsąjungų atstovai išreiškė nepasitenkinimą švietimo politika, kurios principai esą nesikeičia: reikalaujama kokybės, o investuoti į ją nežadama. Švietimo bendruomenę piktina tai, jog vykdančioji valdžia pedagogų atlyginimo didinimą sieja su radikaliu jų skaičiaus mažinimu. Jei nebūsią išgirsti, profsąjungų atstovai žada visuotinį mitingą birželio 28 d. prie Vyriausybės, kuriai bus įteikti reikalavimai.

O birželio 15 d., 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia „eitynes-protesto akciją prieš aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“.

Kritikuodami švietimo politiką profsąjungų atstovai mini ir derybų dėl švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties vilkinimą. Anot spaudos konferencijoje kalbėjusio Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus, švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė, „keliaklupsčiaudama prieš Finansų ministeriją ir jos klerkus“, vengia prisiimti net menkiausius įsipareigojimus. Jo teigimu, dėl to atidedamos visos planuojamos reformos – etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimas, mokyklų finansavimo modelio keitimas (iš mokinio – į klasės krepšelį), kas pagerintų mokytojų finansinę padėtį bei kokybišką ugdymą padarytų labiau prieinamu visiems vaikams.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, be kita ko, kritikuojama ir dėl vengimo susitikti su socialiniais partneriais. Pasak Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) vadovo Eugenijaus Jesino, „nė viena Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė taip neignoravo profesinių sąjungų, kaip ši“.

Kaip informuojama LŠĮPS tinklalapyje, šią savaitę profesinių sąjungų atstovai ketina susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu. „Priklausomai nuo to, kokie rezultatai bus pasiekti būsimame susitikime, bus sprendžiama apie mitingo rengimo galimybes“, - teigiama pranešime.


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-06-14 18:20:40Liulka
Jau vien tai, kad rašau yra veikimas. Naują veikimą ir siūlau. 1.Išsitrint galvą. 2.sukviesk visus pilnus puikybės vadus prie apvalaus stalo. Dešimt kartų reikia kalbėtis ir įtikinėt, kad veiktume bent jau viena kryptimi.
Dabar du maniakai- švietimiečiai ( gerąja prasme) 3 metus vaikšto rankom susikibę pas ministres, seimo narius ir įtikinėja, kaip svarbu vyriausybei pasirašyti šakinę kolektyvinę sutartį.
O vyriausybė ske.... deda ant jų ir tuo pačiu ant visų ir atvirai tyčiojasi. Kvailiojimas profsąjungu vardu irgi kritikuotinas, nes tokie purkštavimai, grupelių papiketavimai tik didina valdžios abejingumą. Mes privalom visi kalbėtis. Pasižiūrėkite, kaip Dambrauskas su juknium šneka, nors anksčiau atrodė, kad niekada nesikalbės...
2017-06-13 10:31:01Liulkai
Blogiausiai, kai pats nieko nedarai. Siūlyk naują veikimą, o ne rašyk anoniminius laiškus.
2017-06-13 10:22:15Liulka
Jo vieni - viena savaitę, kiti kitą savaitę užsiima tipo dusinimu ( pražygiavimu ir pakalbėjimu), o kad Darbo Kodeksas tiesiog nušluos nuo paviršiaus visus tuos vadinamus dusintojus tikriausiai net neateina į galvą. Mums gi svarbiau kažkieno suknista fixs idėja įsiamžinti save kaip vienos šakos nacionalinės kolektyvinės sutarties pradininku ir po ju nors ir tvanas. Labai panašus jurgelevičiaus veikimas. Prieš darbo kodeksą Juk jis nesiėmė jokių žygių, solidarių protesto akcijų ir t.t. Ir visa tai tiesiog siaurai matantiems neaktualu, nes jie du metus mato tik raudoną skudurą - kolektyvinę sutartį o strateginiai dalykai jiems trečiam ar ketvirtam plane. Tie prakeikti savimilos ir egoistai paprasčiausiai nenori suprasti, kad tipo kovodami tarpusavyje, kas šauniau padusins valdžią iš tikrųjų susilpnina pačias profsąjungas ko rezultate mes dar silpnesni nei prieš 20 metų...
Prabundam ir nustebam, kad darbo santykiai labiausiai liberalizuoti Lietuvoje, o mūsų bokštai- dusintojai toliau trepsi kojytėmis ir reikalauja dėmesio....
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai