2020 m. birželio 5 d. penktadienis - 6:04
   

TRIŠALEI NEPAVYKO SUSITARTI DĖL SEIMO DELEGUOTŲ DK PATAISŲ (papildyta)

«
2017 05 30
Gegužės 30 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje pirmu klausimu buvo pasiūlyta svarstyti tam tikras Darbo kodekso (DK) nuostatas, dėl kurių nepavyko susitarti praeitą savaitę. Po Darbo kodekso pataisų svarstymo Seime valdantieji socialinių partnerių paprašė dar pabandyti susitarti dėl kompensacijos už nekonkuravimą mokėjimo darbo santykių metu, maksimaliojo darbo laiko reikalavimo, dėl darbuotojų atstovavimą darbdavio lygmeniu įgyvendinančių asmenų garantijų ir apsaugos nuo diskriminacijos bei dėl streikuotojų padėties ir garantijų.

Tačiau aklavietę socialiniai partneriai priėjo jau svarstydami kompensacijos už nekonkuravimą klausimą. Profesinių sąjugų atstovai nenusileido darbdavių, Vyriausybės ir socialinio modelio rengėjų vadovo prof. Tomo Davulio spaudimui atsisakyti 40 proc. darbuotojų darbo užmokesčio kompensacijos dėl nekonkuravimo darbo santykių metu.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė teigė, jog dėl tokios skubos nespėta tinkamai pasirengti diskusijai ir galiausiai pareiškė, kad profsąjungas tenkina tokia DK 38 str. redakcija, kuriai buvo pritarta šiandien Seime, t.y. palikta tokia formuluotė, kuri yra atidėtame Darbo kodekse.


Premjero patarėjui Lukui Savickui replikavus, jog yra ir kiti ginčytini punktai – streikai, darbuotojų atstovų garantijos, todėl jeigu pirmu klausimu nėra sutarimo, tai esą užkerta kelią svarstyti ir kitus. Profsąjungų atstovai su tuo sutiko G. Gruzdienei replikuojant, jog dėl priimto Darbo kodekso ginčytinų nuostatų tesprendžia tarptautinių organizacijų ekspertai.


---


Primename, jog Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete buvo pritarta nuostatai išplėsti apsaugą nuo atleidimo iš darbo, kol vyksta darbo ginčas, ir taikyti ją ne tik darbuotojų atstovų lyderiams, bet ir kitiems darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis (168 DK str.) Komitete pritarta ir kitai Algirdo Syso pataisai, kuri numato papildyti 250 DK str. 6, 7, 8 dalimis:

6. Priėmus sprendimą dėl streiko ir jo metu darbdaviui draudžiama:

1) priimti bet kokį vienašališką sprendimą visiškai arba iš dalies nutraukti įmonė, įstaigos, organizacijos ar struktūrinio padalinio darbą (veiklą);


2) trukdyti visiems ar paskiriems darbuotojams ateiti į darbo vietas, atsisakyti suteikti darbuotojams darbą ar darbo įrankius;


3) sudaryti kitas sąlygas ar sprendimus, kurie visiškai ar iš dalies gali sustabdyti visos įmonės, įstaigos, organizacijos ar atskirų jos grandžių darbą (veiklą).


7. Streiko metu darbdaviui draudžiama į streikuotojų vietas priimti naujus darbuotojus, išskyrus atvejus, kai būtina užtikrinti minimalių paslaugų vykdymą, bet nėra galimybės to padaryti šio Kodekso nustatyta tvarka ir sąlygomis.


8. Šio straipsnio 7 dalyje nurodyti ribojimai netaikomi, jeigu šio Kodekso nustatyta tvarka paskelbiamas lokautas.“


Deja, šiems pasiūlymams gegužės 30 d. Seime svarstant DK pataisas nepritarta. Kad naujasis Darbo kodeksas su pakeitimais įsigaliotų nuo liepos 1 d., parlamentarai turės dar kartą dėl jo balsuoti.


---


DK pakeitimų projektas, įregistruotas Seime gegužės 31 d. po svarstymo ir jo lyginamasis variantas.

lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-06-05 09:30:32siuvėja
silpna profsąjunga , o kas tu esi ? Kokia pagieža sau , kolegai sklinda iš tokio parašymo . Toks menkas supratimas , kad įstatymai , kurie bus priimti teliečia tik profsąjungą , o manes ne . Suprask , kentėsi ir tu
,,silpna profsąjunga ''
2017-06-05 09:03:17silpnos profsąjungos
nu ką jūs nabagai galit padaryt? išeisit iš trišalės ir kas nuo to pasikeis? niekas. dar džiaukitės, kad politikai bent šiek tiek su jumis skaitosi, nes jei nesiskaitys, dės ant jūsų skersą, jūs nieko nepadarysit, nes esat silpni.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai