2020 m. birželio 5 d. penktadienis - 5:38
   

PROFSĄJUNGŲ MOTERIMS RŪPI IR GIMTOJI KALBA

«
2017 05 29
Alytaus apskrities profesinė sąjunga kasmet po renginį skiria profsąjungų moterims, paprastai derindama pramoginę ir dalykinę bei šviečiamąją susibūrimų tematiką.

 "Moterims renginys būnas, jos to nori, mielai ateina, - įsitikinusi profsąjungos pirmininkė Danutė Bačinskienė. – Šie renginiai vyksta su koncertu, paskaitomis moterims. Paprastai pakviečiame dalyvauti iš svečiu ką nors, tarp jų - reguliariai kviečiame ir gydytoją".

O šių metų gegužės mėnesį įvykusiam renginiui buvo parinkta humanitarinė tema - “Moteris ir poezija”.  Dalyvavo 45 moterys, keturi poetai iš Aly­taus ap­skri­ties li­te­ra­tų klu­bo „Tėk­mė” ir vilnietis Juozas Miglinas.

Tačiau eilėraščiais, dainomis bei pokalbiu apie poezijos grožį bei reikšmingumą  neapsiribota. “Renginys buvo skirtas poezijai ir gimtajai kalbai populiarinti, tautiniam identitetui stiprinti ir dzūkų tarmei puoselėti,”- pasakoja pirmininkė.

Šiomis temomis ir vyko pokalbis-diskusija. Įžanginius pranešimus padarė pati D. Bačinskienė (beje, pagal profesiją - lituanistė), li­te­ra­tų klu­bo „Tėk­mė“ vadovė  poetė Emilija Krušinienė, tris dešimtmečius išdirbusi lietuvių kalbos mokytoja Punioje.

Buvo išsakytas susirūpinimas gimtosios kalbos likimu, atkreipiant dėmesį į vis prastėjantį moksleivių bei jaunimo raštingumą, bei stebint valstybinės kalbos ignoravimą pačiame Alytuje, kur taip pat jau atsiranda iškabų vien anglų kalba.

Pasimėgauta gimtosios dzūkų tarmės grožiu bei savitumu.

Šventę praturtino nuolatinis tokių renginių dalyvis ansamblis “Romansas”.

Renginyje dalyvavusių keturių Alytaus regiono eilių apie gimtąją kalbą tekstais buvo sukurtos dainos, jas atliko D.Bačinskienės suburtas moterų septetas.

Alytuje augusio poeto Juozo Miglino dzūkų tarme sukurtas eilėraštis  (jį iš “Lietuvos profsąjungų” laikraščio buvo išsikirpusi Bačinskienė), taip pat tapo daina. Melodiją jam pritaikė pati Danutė.

J.Miglinas, buvęs “Lietuvos profsąjungų” bendradarbis, pasidalino įspūdžiais iš renginio, ypač pabrėždamas alytiškių profsąjungos lyderės organizacinį talentą.

“Labai apsidžiaugiau gavęs alytiškių kvietimą padalyvauti renginyje „Poezija ir moteris”. Ir kai susipažinau „tête à tête” su Alytaus humanitarinės pakraipos įstaigų profsajungos vadove Danute Bačinskiene, labiausiai mane užangažavo jos tvirtas noras surengti tokį gana įdomų renginį kavinėje be didelių vaišių, bet nemažo būrio moterų ir svarbiausia šaunaus jos vadovaujamo moterų septeto koncerto, atlikusį ir pagal mano eiliuotą tekstą, o jos sumuzikuotą dainą „Cukerkaitių pieva”. Gražus buvo ir Ryliškių kaimo moterų dzūkiškų dainų atlikėjų pasirodymas,”- papasakojo redakcijai J.Miglinas.

 

Alytaus apskrities profesinė sąjunga  yra Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos narė, šiuo metu vienijanti 35 Alytaus krašto organizacijas.

Lprofsajungos.lt

Vieros Dvilinskienės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai