2020 m. kovo 29 d. sekmadienis - 5:20
   

PANEVĖŽIO GLOBOS NAMUOSE – ĮSPĖJAMASIS STREIKAS (papildyta)

«
2017 05 26
Gegužės 26 d. Panevėžio socialinės globos namuose įvyko įspėjamasis streikas, o jo metu miesto Laisvės aikštėje – mitingas. Kaip portalui lprofsajungos.lt sakė Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos, kurios sudėtyje yra globos namų darbuotojų organizacija, pirmininkas Arvydas Dambrauskas, akcija praėjusi triukšmingai ir sulaukė palaikymo – streikuojantiesiems paramos išreikšti atvyko LPS „Solidarumas“, Kultūros darbuotojų profsąjungos atstovai, praeiviai taip pat palankiai priėmė protestuojančiuosius.

Su elementarios pagarbos darbuotojams, teisingų atlyginimų ir pamatuoto darbo krūvio reikalaujančiais žmonėmis susitikti atvyko Panevėžio vicemeras Petras Luomanas, savivaldybės administracijos atstovai. Pirmadienį, gegužės 29 d., numatytas derybinis susitikimas savivaldybėje dėl streiko reikalavimų patenkinimo, o darbuotojai savo ruožtu balsuoja dėl neterminuoto streiko. Jis įvyktų, jeigu derybos neduotų rezultatų.

Anot A. Dambrausko, įspėjamajame streike nenorą dalyvauti raštu pareiškė tik 8 iš 140 darbuotojų.
„Yra Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas, kuriame numatyta, kad dėl apmokėjimo sistemos turi būti konsultuojamasi su darbuotojų atstovais ir ji turi būti „įdėta“ į įstaigos kolektyvinę sutartį ar vidaus tvarkos taisykles, kurios vėlgi turi būti suderintos su profesine sąjunga. Šito buvo reikalauta, tačiau reikalinga procedūra neatliekama. Jeigu po pokalbio su naująja direktore darbuotoją išveža greitoji (buvo du tokie atvejai), tai įsivaizduojate, koks įstaigoje klimatas, koks moralinis spaudimas yra daromas žmonėms. Darbo krūviai yra 1,5-2 kartus didesni nei numato ministerijos rekomendacijos, - administracijos pažeidimus vardija profsąjungos pirmininkas. - Išeina taip, kad mes streiku turime priversti darbdavį laikytis įstatymų“.

Maža to, Panevėžio socialinės globos namų administracija praktiškai atvirai tyčiojosi iš profsąjungos veiksmų: „Iškeliame reikalavimus, į juos vėluojama atsakyti, praleidžiami visi terminai, pavėluotai pateikiamas atsakymas. Tada mes iš karto pareikalaujame taikinamosios komisijos. Nors žinojome, kad atsakymas buvo paruoštas, tačiau jis nepateikiamas profesinei sąjungai, o paskui sakoma, kad vėl praleisti terminai. Sutikite, kad tai yra provokacija“, - komentuoja A. Dambrauskas. Maža to, globos namų profsąjungos pirmininkė ir aktyvas patiria didžiulį administracijos spaudimą: „Streiko metu pirmininkė turi rašyti keturis pasiaiškinimus, jai paskiriama drausminė nuobauda. Pradėti patikrinimai, komisijos sudarinėjamos ten, kur didžiausios įtampos, kai jau vyksta oficialus kolektyvinis ginčas“, - portalui lprofsajungos.lt pasakoja Respublikinės profesinės sąjungos pirmininkas.

Panašūs dalykai, anot jo, vyksta visoje Lietuvoje: „Mes turime dar du bręstančius streikus: vienoje ligoninėje ir vienoje pramonės įmonėje“.

Pašnekovas pabrėžia, kad streikas nėra tikslas, ir kad streikuojama ne dėl to, kad „labai norisi“. Tai esąs ginčo sprendimo būdas, kai grubiai pažeidinėjami įstatymai ir darbuotojų teisės. Anot jo, atvejų, kai prieinama iki ikistreikinės situacijos, pasitaiko ne vienas, bet dažnai pavyksta susitarti. Deja, aptariamasis atvejis – ne toks.

A. Dambrauskas ir visa Panevėžio socialinės globos namų bendruomenė tikisi, kad susitarti padedant miesto valdžios atstovams pavyks ir bus pradėtos spręsti keliamos problemos. Savo ruožtu pirmadienį taip pat bus skaičiuojami darbuotojų balsai dėl neterminuoto streiko paskelbimo. „Mes, aišku, už tai, kad susitartume, bet mūsų šarvuotas traukinys stovi atsarginiame kelyje“, - komentuoja profsąjungos lyderis.

lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai