2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis - 13:09
   

PROFSĄJUNGOS STABDO DERYBAS DĖL ŠAKOS KOLEKTYVINĖS

«
2017 05 19
Švietimo profesinės sąjungos praneša, jog laikinai stabdomos derybos dėl švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. Gegužės 18 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) įvykusiame posėdyje, kuriame dalyvavo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir finansų viceministras Darius Sadeckas, paaiškėjo, jog darbdavio pusė nenorinti prisiimti įsipareigojimų, reikalaujančių papildomų lėšų šiais ir kitais metais. Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) informuoja, jog pirmininkas Eeugenijus Jesinas pasiūlė laikinai sustabdyti derybas, „kol ŠMM nepateiks bent preliminaraus švietimo biudžeto ir finansinių galimybių, kas susiję su kolektyvinės sutarties nuostatų įgyvendinimu“.

Tuo tarpu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) savo Facebook paskyroje komentuoja: „Vos ne panacėja turėjusi tapti šakos kolektyvinė sutartis virsta vaiduokliu“.

LŠDPS informuoja, jog posėdyje dalyvavęs finansų viceministras Darius Sadeckas pranešė, jog šiemet valstybės biudžeto peržiūrėti neplanuojama, o kitų metų biudžeto išlaidos taip pat negalinčios augti, todėl jei sutartyje bus numatytas lėšų poreikis, reiksią ieškoti „vidinių resursų“.

ŠMM atstovai leido suprasti, jog vidinių resursų nebus ieškoma, o įsipareigojimų prisiimti be papildomo finansavimo, neketinama.

Anot ŠMM kanclerio Tomo Daukanto, „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje nacionalinio biudžeto lėšų dalis, skiriama švietimui, yra didesnė nei ES vidurkis. Esą reiktų optimizuoti mokyklų tinklą ir peržiūrėti mokytojų skaičių.

LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius teigė, jog profsąjungos neneigiančios švietimo sistemos problemų, bet keliančios klausimą – kaip problemas spręsime ir kada. Visa tai ir gali būti numatyta šakos kolektyvinėje sutartyje.

Profesinės sąjungos pateikė pasiūlymų kolektyvinės sutarties projektui, tačiau jie nebuvo dalykiškai įvertinti, nors posėdyje jiems neprieštaravo nei ministrė, nei kancleris.

Profesinių sąjungų atstovai piktinosi Vyriausybės požiūriu į švietimą, nevykdomais pažadais ir pagrasino nutrauksiantys derybas. Tuomet darbdavio pusės atstovai informavo, jog ministerija yra pateikusi paraiškas pinigų (taip pat ir papildomų lėšų) poreikiui 2018 m. ir laukia atsakymo iš Vyriausybės. Esą pirmojo birželio dešimtadienio pabaigoje turėtų būti atsakymas, tuomet ir būsią aiškiau, kokius įsipareigojimus ŠMM galėtų prisiimti kolektyvinėje sutartyje.

Profesinių sąjungų atstovai nutarė stabdyti derybas trims savaitėms, o išklausius finansavimo prognozes kitiems metams spręsti dėl tolimesnių veiksmų.

Nuotr. iš lsdps.lt


Pagal LŠDPS ir LŠĮPS inf.

lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai