2020 m. balandžio 1 d. trečiadienis - 5:23
   

PROFSĄJUNGŲ JUNGIMOSI PROCESAI VYKSTA GANA SKLANDŽIAI

«
2017 05 10
Kaip jau rašėme, dvi AB „Achema“ veikiančios profesinės sąjungos pradėjo jungimosi procesus.

AB „Achema“ darbininkų sąjunga neeilinėje konferencijoje pritarė jos reorganizavimui prijungiant prie Achemos darbuotojų profesinės sąjungos (įeina į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos sudėtį).

Dar anksčiau – vasarį – iš darbininkų sąjungos pirmininko posto pasitraukus Egidijui Budnikui, vadovauti organizacijai laikinai pavesta Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovei Birutei Daškevičienei. Neeilinėje konferencijoje balandžio mėnesį ji buvo išrinkta pirmininke ir pareigas eis iki reorganizacijos.

Darbdavys - didelio džiaugsmo nerodo


Bendrovės vadovai nėra išreiškę konkrečios pozicijos dėl profesinių sąjungų jungimosi, tačiau minėtoje konferencijoje dalyvavęs personalo ir bendrųjų reikalų direktorius Gitenis Subačius asmeniškai išreiškė apgailestavimą dėl AB „Achema“ darbininkų sąjungos panaikinimo. „Prie situacijos, kad bendrovėje veikia dvi profesinės sąjungos, jau pripratome“, - kalbėjo jis. Direktorius taip pat priminė, jog darbininkų sąjunga gimė iš vidinės darbininkų iniciatyvos, kai dalis darbuotojų nusivylė tuo metu veikusios profesinės sąjungos atstovavimu.

Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Dainius Šlepetis priminė, kad dar 2008 m. buvo žengtas svarbus žingsnis – suformuota bendra abiejų profesinių sąjungų administracija, kuri vienodai atstovautų tiek Achemos darbuotojų profesinės sąjungos, tiek AB „Achema“ darbininkų sąjungos nariams. Jo teigimu, susijungus dviem organizacijoms profesinė sąjunga taps didesnė ir stipresnė,galės dar efektyviau derėtis su darbdaviu.
Idėja jungtis – po darbdavio reikalavimo apriboti veiklą

Dviejų organizacijų jungimosi iniciatyvų pradžia galima laikyti 2016 m. spalio mėn., kai darbdavys pareikalavo iš pareigų atleisti Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovę B. Daškevičienę arba apriboti jos vykdomą veiklą. Abiejų profesinių sąjungų pirmininkai dėl šio klausimo kreipėsi į tarybas. Šiam pasiūlymui ne tik kad nebuvo pritarta, bet ir kilo iniciatyva svarstyti abiejų profesinių sąjungų susijungimo klausimą. Tuomet būtų išrinktas nuo darbdavio nepriklausomas pirmininkas (neturintis darbo santykių su bendrove), sutelkti finansiniai ištekliai bei vieningai atstovaujama profesinės sąjungos nariams.

Lapkričio 22 d. AB „Achema“ darbininkų sąjungos tarybos posėdyje buvo nutarta sudaryti derybinę darbo grupę dėl dviejų profesinių sąjungų susijungimo, nes atlikus narių preliminarią apklausą 9 (iš 13) darbininkų sąjungos pirminės grupės pasisakė už susijungimą.

Iš abiejų organizacijų atstovų sudaryta darbo grupė parengė reorganizavimo sąlygas, kurios pateiktos nariams susipažinti. Apklausus darbininkų sąjungos narius, 69 proc. balsavo už organizacijos reorganizavimą, prieš – 16 proc., neturėjo nuomonės – 2 proc., o apklausoje nedalyvavo 13 proc. narių. Todėl kliūčių nepritarti susijungimui nebuvo.


Šiuo metu pradedama rengtis dviejų profsąjungų susijungimo konferencijai.

lprofsajungos.lt inf.
NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai