2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 21:04
   

GEGUŽĖS 1-OSIOS SPAUDOS APŽVALGA

«
2017 05 01
Šiemet Gegužės Pirmosios – Tarptautinės darbo dienos, panašu, niekas net neapsimeta minintis. Buvo metų, kad mes, kaip tinklalapio, informuojančio apie profsąjungų aktualijas, redaktoriai, turėdavome "logistikos" problemų, kad suspėtume į visus Gegužės 1-ajai skirtus renginius.

Tačiau tai netapo tradicija. Profesinės sąjungos, anksčiau rengusios įvairaus pobūdžio minėjimus (pikniką Rumšiškėse, eitynes, koncertus, konferencijas), vėliau mieliau šliejosi prie socdemų rengiamų eitynių, o paskui ir visai nustojo stengtis.

Pernai profsąjungų palikta tuščia erdve pasinaudojo naujasis judėjimas „Nacionalinis interesas“, Vinco Kudirkos aikštėje surengęs piketą „Už civilizuotus darbo santykius, už socialiai orientuotą valstybę!“, kuriame dalyvavo ir kelių profsąjungų atstovai. 
Šiemet tuščią erdvę užpildė bent jau nacionalinė Lietuvos žiniasklaida.

Portalas 15min.lt apžvelgė Tarptautinės darbo dienos istoriją

Šis ir nacionalinio transliuotojo portalas lrt.lt taip pat publikavo naujienų agentūros BNS parengtą apžvalgą apie Gegužės 1-osios demonstracijas Turkijoje, Kambodžoje, Graikijoje, Filipinuose

„Kai daugelyje pasaulio šalių vyksta Tarptautinės darbo dienos mitingai ir eitynės dėl darbininkų teisių“, Pietų Korėjoje nuvirtus kranui žuvo 6 darbininkai, - informuoja 15min.lt (BNS inf.)

Delfi.lt pažymi, kad Kubos prezidentas Raulis Castro paskutinį kartą vadovaus Gegužės 1-osios paradui, kuris „veikiausiai perteiks besibaigiančios epochos nuojautą“ (BNS inf.).  Tas pats portalas „Delfi pilietis“ rubrikoje publikuoja Arvydo Dulevičiaus straipsnį „Gegužės 1-oji – darbo žmonių šventė, kurios niekas nešvenčia“. Iš pažiūros kiek piktoka įžanga vėliau nukelia į filosofinius pasvarstymus apie darbą kaip poreikį. „Koks turinys slypi frazėje „geresnis gyvenimas“? Ko iš tiesų žmogui reikia, kad jis geriau gyventų?“, - klausia straipsnio autorius.

Portalas vz.lt šią dieną paminėjo Laisvosios rinkos instituto viceprezidento komentaru apie su darbu susijusius mitus. Jame teigiama, kad ne sunkus darbas turėtų būti vertybė, o rezultatas. Esą ne apie mažą atlyginimą reikia galvoti, o apie darbo rezultatą, tada atsivers labai daug kelių. Ir valdžia todėl „vietoj to, kad galvotų kaip čia verslą prispausti mokėti daugiau sunkiai dirbantiems darbuotojams, turėtų užsiimti visai kitu uždaviniu – kaip padaryti, kad kiltų žmonių darbo rezultatyvumas ir šalies ūkio produktyvumas“.

Straipsnyje taip pat neapsieita be pasiūlymo patiems tapti darbdaviais ir pasidžiaugta, „kad raudonosiomis ideologijomis dvelkiančio mąstymo apie išnaudotojus ir darbo liaudį lieka vis mažiau“. Ir apskritai, komentaro autoriaus teigimu, „švęsti reikia ne darbo kančias, o tai, kas yra nuostabu ir pozityvu“.

„Darbas žmogų puošia, tačiau darbe nereikia „puoštis“, - pastebi portalas tv3.lt, kuris informuoja, kad „tarptautinę darbininkų dieną“ surengtame policijos reide girti prie vairo į kliuvo „apsaugininkas ir darbininkas“.

Tuo tarpu kauno.diena.lt kalbino kauniečius gatvėse ir konstatavo, jog jie Gegužės 1-ąją mieliau švenčia Lietuvos priėmimo į Europos Sąjungą (ES) dieną nei Tarptautinę darbo dieną. 

tv.lrytas.lt publikuoja videoreportažą „Gegužės 1-oji – šventė, kurios žmonės nemoka švęsti“. Kalbinti žmonės sako, kad tai eilinė poilsio diena. Vieni pasakoja ją skiriantys pavasariniams sodo ar daržo darbams, kiti pasivaikščiojimams mieste, gamtoje. Šventimo tradicijų neturinčią šventę kritikuoja ir Seimo pirmininkas, tačiau atšaukti jos neplanuoja: „Žmonėms gerai pasikapstyti po daržus“.

Nuotr. 2012 m. judėjimo „Okupuok Vilnių“ Gegužės 1-osios generalinė asamblėja.


lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-05-02 10:27:02JS
Profsąjungoms Gegužės 1-ji jau nereikalinga? Kai kurios nesiteikė net savo tinklalapiuose apie ją priminti. Beje, panašiai pasielgė ir socdemai, anksčiau žygiuodavę, pasipuošę raudonais šalikais. Nenuostabu: juk tai - stambųjį kapitalą remianti partija ir šiemet, matyt, nutarė neveidmainiauti. Tai naujojo vedlio, laikomo "kairesniu", išrinkimo proga ar kaip? Gūdu buvo vaikščioti po miestą, kuriame nebuvo galima pamatyti jokio ženklo, tarsi Vilniuje nebūtų kapitalo išnaudojamo ir nuo socialinės atskirties kenčiančios darbo klasės...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai