2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 20:53
   

SEIMO NARYS PARAGINO PROFSĄJUNGAS STREIKUOTI

«
2017 04 28
Balandžio 28 d. prie Vyriausybės būstinės, Vinco Kudirkos aikštėje, įvyko profesinių sąjungų akcija „Reikalaujame atlyginimų didinimo, sveikų ir saugių darbo vietų!“. Valandą trukusią akciją pradėjo ir užbaigė žuvusiųjų darbe paminėjimas (balandžio 28 d. minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena), o kalbėjusieji profesinių sąjungų lyderiai minėjo žemas algas, vergiškas darbo sąlygas, skurdą, augančią nelygybę bei emigracijos mastus.

Valdžios atstovai, pasak organizatorių, žadėję ateiti pas mitinguojančius, taip ir nepasirodė. Tiesa, profsąjungų lyderiai vėliau buvo pakviesti į Vyriausybės priimamąjį.

O Seimo narys Naglis Puteikis, išreiškęs nuostabą, jog jis yra vienintelis politikas, atėjęs į akciją, paragino neberengti įtakos nedarančių mitingų, o pradėti nacionalinį streiką.

„Čia, turbūt, ir jums patiems signalas, jeigu į jūsų mitingus nustojo vaikščioti politikai (net prie Butkevičiaus kažkas išeidavo iš tų rūmų), tai vadinasi, gyventojai eilinį kartą išsirinko darbdavių atstovus. Kiek kartų už ką bebalsuotume, Seime visą laiką vyrauja darbdavių atstovai ir viskas baigiasi tuo, kad dargiai siūlo įsivežti pigios darbo jėgos iš užsienio, nes ji nestreikuos. Bet ir jūs nestreikuojat! Ir aš manau, kad tai, kad jūs neorganizuojate visuotinio streiko ir yra priežastis, kodėl čia neateina politikai, kodėl jie jūsų negirdi ir kodėl vėl eilinį kartą stumiamas liberalus Darbo kodeksas“, - kalbėjo Seimo narys. Jis kreipėsi į profsąjungų lyderius kviesdamas rasti savyje jėgų pripažinti, kad „jūsų iki šiol taikyti metodai nieko nepadeda“. N. Puteikio teigimu, profsąjungų misija yra streikais kautis dėl didesnio darbo užmokesčio.

Po kiek laiko mitingą organizavusių profesinių sąjungų lyderiai vėliau buvo pakviesti į Vyriausybės priimamąjį. Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LSPK) pirmininko Artūro Černiausko, ten įvykusi „vienpusė diskusija“. Profsąjungų vadovai išsakę problemas, o Vyriausybės atstovai žadėję, jog imsis spręsti tam tikrus klausimus.


Akcijos pabaigoje žuvusieji darbe, kuriuos simbolizavo prie scenos išdėlioti 45 šalmai (tiek darbuotojų pernai žuvo darbe), pagerbti tylos minute. Vėliau už kiekvieną žuvusįjį ir sunkiai sužeistąjį darbe į dangų paleisti balionai. Už pirmuosius – juodi, už antruosius – raudoni.

Prie organizatorių – Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos prisijungė ir kitos: „Sandrauga“, Jungtinė respublikinė profesinė sąjunga.


Įžanginės dalies video; fotogalerija


lprofsajungos.lt inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-05-02 11:13:16JS
Jeigu taip bus drebama dėl įstatymo raidės ir niekad nebus bandoma pavaikščioti aštria rizikos briauna, niekad nieko darbuotojai ir nelaimės. Apie tai "Lietuvos profsąjungose" yra rašiusi ir naftininkė Virginija Vilimienė. Buržuazijai tarnaujantys teismai sugeba TENDENCINGAI ir NUSIKALSTAMAI vilkinti teismo procesus (pvz., dėl skelbiamo transportininkų streiko), kad teisėti streikai (ar net leidimai piketuoti) gali būti "teisėtai" įšaldomi, t.y. sprendimai priimami tada, kai jau streikas praranda prasmę.
2017-05-01 15:20:45Dėl DK
Panašu, kad profsąjungos daugiau nieko ir nedaro, tik skaito ir skaito DK... Kol skaitot, paskutiniai nariai uodegas jums parodys
2017-04-30 20:04:34Rekomemdacija
P.Puteikiui praverstu perskaityti bent jau DK kolektyviniu gincu skyriu.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai