2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 12:58
   

STREIKUS IR VĖL SUSTABDĖ TEISMAS

«
2017 04 19
Vilniaus miesto apylinkės teismas balandžio 15 d. nutartimi iš dalies patenkino UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) prašymą uždrausti įmonės profesinėms sąjungoms organizuoti ir vykdyti balandžio 19, 21 ir 24 dienomis numatytus įspėjamuosius streikus. Teismas 30 dienų atidėjo streikus ir įpareigojo šalis iki teismo pirmojo posėdžio suderinti veiksmų planą, siekiant užtikrinti minimalias ieškovo atliekamas funkcijas streiko metu.

Balandžio 18 d. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga, Viešojo transporto nepriklausoma darbuotojų profesinė sąjunga ir Viešojo transporto vieninga profesinė sąjunga kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, kad būtų pradėtos intensyvios, konstruktyvios derybos su profesinėmis sąjungomis siekiant įgyvendinti keliamus reikalavimus. Jeigu bendras pozicijas pavyktų suderinti, streiko idėjos būtų atsisakyta.

Profsąjungos reikalauja paskelbti VVT savivaldybės vykdyto vežėjų konkurso nugalėtoja, išsaugoti bendrovės darbo vietas ir socialines garantijas, nediskriminuoti VVT sudarant nesąžiningas sąlygas konkuruoti su privačiais vežėjais. Be to, iš savivaldybės reikalaujama įmonei grąžinti įsiskolinimus, dėl kurių įmonė neįstengia tinkamai teikti kokybiškesnių paslaugų.

VVT vadovybė kreipėsi į teismą, nes mano, jog nebuvo išlaikytos procedūros skelbti streikui bei nepagrįstai nutrautos derybos. Be to, teigiama, jog streikas sukels socialinių ir ekonominių pasekmių bei nukentės viešasis interesas.


„Atsižvelgus į aplinkybę, jog ieškovo teikiamų paslaugų sustabdymas susijęs su galimai sunkiais ir pavojingais padariniais visuomenei arba žmonių gyvybei ir sveikatai, laikytina, kad visuomenės interesas yra svarbesnis nei įmonės darbuotojų ir profesinės sąjungos interesas kolektyviniame ginče, todėl ieškovo prašymas iš esmės yra tenkinamas su tam tikromis jo korektūromis“, - teigiama teismo nutartyje.


„Mes pasigendame konstruktyvaus dialogo sprendžiant įmonės darbuotojų socialinės ir teisinės apsaugos klausimus, kuriais siekiama išvengti socialinio dempingo grėsmių skelbiamuose konkursuose. Profesinių sąjungų netenkina dvigubų standartų taikimas skelbiant konkurso nugalėtojus keleivių pervežimo vietiniais susisiekimo maršrutais Vilniaus mieste. Savivaldybė taip ir neatsakė į mums rūpimus klausimus dėl konkurso skaidrumo. Visus metus UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga kvietė spręsti šiuos klausimus, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė apsiribodavo nieko neįsipareigojančiais pažadais. Tai tik dar labiau gilina socialinio dialogo krizę ir kelia dar daugiau abejonių vykdomų konkursų skaidrumu“, - komentuoja UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas  Markevičius ir pabrėžia: „Mes nedarome streikų dėl streikų“.


A. Markevičius sako, jog darbuotojai tikisi, kad savivaldybė vykdys teismo įpareigojimą šalims iki teismo pirmojo posėdžio suderinti veiksmų planą, siekiant užtikrinti minimalias ieškovo atliekamas funkcijas streiko metu.

Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdis dėl streiko pripažinimo neteisėtu yra numatytas jau pirmadienį, balandžio 24 d.

Tai ne pirmas sostinės valdžios bandymas neleisti transportininkams streikuoti. 2012 m. rudenį teismas bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ prašymu atidėjo profesinių sąjungų inicijuotą streiką.

Vis dėlto 2014 m. kovo 28 d. Lietuvos aukščiausiasis teismas priėmė nutartį, kad streikas buvo paskelbtas teisėtai. lprofsajungos.lt inf.NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai