2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 12:21
   

AKCIJOS, APKLAUSOS, DIALOGAI (NAUJAUSI PRANEŠIMAI INTERNETE)

«
2017 04 05
Tarp šviežiausių ar aktualiausių profsąjungų veiklos naujienų - apklausos švietimo sektoriuje bei jų duomenų realizavimas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) anonsuojamos protesto akcijos , "Solidarume" įsteigta socialinių darbuotojų profesinė sąjunga, Miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos konfliktas su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku, patriotinis iššūkis statutiniams pareigūnams. Ažvalgoje pirmiausia nurodoma profesinė sąjunga, paskui - informacija.

Atsiprašome tų profesinių sąjungų, kurios liko nepaminėtos.LŠDPS plakatas, kviečiantis į "viešą konsultaciją" "Ar ilgiau yra geriau?" (fragmentas)

LPSK, balandžio 4 d.

LPSK ir keletas kitų tinklalapių praneša, kad balandžio 28 d. prie Vyriausybės būstinės vyks protesto akcija „Reikalaujame didinti atlyginimus, sveikų ir saugių darbo vietų!“ Tą pačią dieną, prieš mitingą, bus piketuojama prie darbdavių interesams atstovaujančių organizacijų.


LŠDPS, balandžio 4 d.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) praneša, kad balandžio 10 d., pirmąją mokinių atostogų dieną, prie Švietimo ir mokslo ministerijos būstinės rinksis mokytojai, tėvai, mokiniai, nepritariantys naujosios valdžios sumanymui pailginti mokslo metus. Akcija rengiama "viešos konsultacijos" formatu ir pavadinta „Ar ilgiau yra geriau?“

Iki tol LŠDPS, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ surengė švietimo darbuotojų, moksleivių ir tėvų apklausą, kurioje iš 15 600 dalyvavusiųjų 89,9 proc. atsakė nesutinkantys su ministerijos teiginiais, kad pridėjus mokymosi dienų pagerės ugdymo kokybė.
LŠPS, balandžio 4 d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) skelbia apklausos "Dėl švietimo bendruomenes ir ugdymo įstaigos vadovo santykių" rezultatus. Tarp jų - dominuojanti nuomonė, kad vadovai neturėtų šiuose postuose dirbti "iki gyvos galvos". " Dauguma respondentų ... mano, kad turi būti vadovų rotacija: „būtinai ir kuo greičiau“, „tik rotacija“, „nepakenktų ir rotacija bei skyrimas kadencijai, o ne iki „gyvos galvos“. „Liūdna, kad tik dabar ši problema pradedama judinti. O kol pradės judėti, kai kurie vadovai sulauks ir pensijos...", - rašoma apklausos rezultatų apžvalgoje.

Ir dar:

„Kol mokytojas bus priklausomas nuo pamokų krūvio, kurį dalina direktorius, kol mokytojas bus paslaugų teikėjas, besirangantis kaip žaltys, kad tik įtiktų tėveliams, kol vykdysim komandas: „nenešti šiukšlių iš namų“ ir pan., tol mokytojas neišsities visu ūgiu, nepakels oriai galvos.“
NPPSS, balandžio 4 d.

Pristatomame balandžio mėn. naujienlaiškyje "Pareigūnų balsas" pranešama, kad "statutiniai pareigūnai siekia išsiaiškinti, kokias funkcijas jie turėtų atlikti, kilus karinei grėsmei valstybėje. Jei kilus neramumams, vidaus tarnybos pareigūnai taptų kariuomenės dalimi, jau dabar privalo būti užtikrinamas reikiamas aprūpinimas ir mokymai, - įsitikinusios profesinės sąjungos".
LMPF, balandžio 3 d.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) skelbia kategoriškai atmetanti aplinkos ministro Kęstučio Navicko argumentus, kuriais jis grindžia savo kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą "dėl galimai galimo LMPF dokumentų klastojimo", ir vertina tai kaip bandymą susidoroti su profesine sąjunga.

Kaip jau buvo pranešta, kovo pradžioje LMPF aukščiausiems šalies vadovams įteikė beveik 3150 miško darbuotojų parašų prieš valstybinių miškų valdymo konsolidavimą vienoje valstybės įmonėje, o ministras apkaltinio profesinę sąjungą šio kolektyvinio dokumento klastojimu.

" Mes reikalaujame dialogo, tačiau ministerija į kalbas nesileidžia, nes neturi ką pasakyti. Jokių racionalių argumentų negirdime – tik šmeižtą ir bandymą nutildyti“, – vertina situaciją Inga Ruginienė.- "Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija toliau sieks, jog reforma pirmiausiai būtų parengta profesionaliai ir išdiskutuota su socialiniais partneriais".
PS "Solidarumas", balandžio 3 d.

Kovo 31 d. įkurta Lietuvos socialinių darbuotojų profesinė sąjunga "Solidarumas".

Socialinių darbuotojų konferencijoje dalyvavo atstovai iš Anykščių, Druskininkų, Ignalinos, Vilniaus, Vilniaus rajono, Klaipėdos ir Linkuvos.Profesinės sąjungos pirmininke išrinkta Alma Nevierienė

Konferencijos pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė pristatė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą, bei socialinių darbuotojų darbo užmokesčio aktualijas.
RJPS, kovo 31 d.


Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos ( RJPS) atstovai: pirmininkas Arvydas Dambrauskas, kultūros darbuotojų profsąjungos vadovas Juozas Rimkus, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos, Lietuvos švietimo istorijos muziejaus ,Vytauto Didžiojo karo muziejaus profesinių sąjungų vadovai susitiko su LR kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson, kultūros viceministru Audroniu Imbrasu, kultūros ministrės patarėju Evaldu Stankevičiumi. Aptarė "atlyginimų kėlimo kultūros darbuotojams, socialinio dialogo ir partnerystės klausimus".


lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-04-12 20:18:45Atsakymas
Ruosiasi pirmininko rinkimams. Nesvarbu kad mažiau negu ant dviejų rankų pirštų narių bet balsas vienas yra.
2017-04-05 22:41:02Totali amnezija
Manau, kad Solidarumo vadovams reikėtų apsilankyti pas daktarus, nes iš paskelbtos informacijos galima susidaryti nuomonę, jog kai kurie iš jų serga amnezija.
Straipsnyje rašoma, kad kovo 31 d. buvo įkurta Lietuvos socialinių darbuotojų profesinė sąjunga "Solidarumas". LR Registro centro duomenimis, šiuo metu veikia Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinė sąjunga "Solidarumas", kuri įkurta 2008 12 13 d. Sveikai mastantis žmogus užduotų sau klausimą - kam steigti naują organizaciją, jeigu tokia pat jau yra įsteigta?
Aš turiu du atsakymus:
1. Solidarumas net nežino, kokių organizacijų yra "prigimdęs", t.y. pristeigęs ir jiems tai yra visiškai neįdomu, nes svarbus yra tik pats procesas "gimdymas", t.y. steigimas.
2. Atsakingi asmenys serga amnezija ir tiesiog "pamiršo" savo pagimdytus vaikus, t.y. profsąjungas.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai