2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 14:30
   

LENKIJOS PEDAGOGAI - PRIEŠ KAČINSKIO REFORMĄ

«
2017 04 03
Penktadienį, kovo 31 d., įvyko nacionalinis Lenkijos mokytojų streikas. Protestuojama prieš valdžios stumiamą švietimo reformą.

Lenkijos mokytojų profesinė sąjunga (Związek Nauczycielstwa Polskiego), kuri inicijavo bei organizavo streiką, kreipėsi į mokinių tėvus ragindami neleisti tą dieną vaikų į mokyklą. Streike dalyvavo apie 37 proc. šalies mokyklų. Pedagogai nevedė pamokų ir neužėmė vaikų, kurių dalis į mokyklas atėjo.

Švietimo reforma, kurios autorė yra Jaroslavo Kačinskio vadovaujama valdančioji "Teisės ir teisingumo" (Prawo i Sprawiedliwość) partija, mokytojų bei ekspertų nuomone, sukels chaosą švietimo sektoriuje ir išmes į gatvę ne mažiau kaip 30 tūkstančių labai kvalifikuotų pedagogų.


Protestuotojai reikalauja, kad valdžia garantuotų pedagogų užimtumą iki 2022 metų ir kad 10-čia procentų pakeltų bazinę mokytojo algą.

Šiuo metu Lenkijos švietimo sistema atrodo šitaip: 6 metų pagrindinė mokykla, 3 metų gimnazija (nepilnas vidurinis išsilavinimas) ir 3 metų licėjus (pilnas vidurinis išsilavinimas). J.Kačinskio reforma numato panaikinti gimnazijas ir pailginti mokymosi laiką pagrindinėje mokykloje (iki 8 metų) ir licėjuje (iki 4 metų).

"Šiandien mes protestuojame ir moksleivių vardu, kadangi jie, kaip ir pedagogai, yra švietimo sistemos dalis. Labai tikimės, kad mus palaikys bei supras mokinių tėvai", - leidiniui wyborcza.pl pareiškė profesinės sąjungos pirmininkas Sławomir Broniarz. Pasak pedagogų lyderio, ir už dabartinį atlyginimą nenusipirksi dviračio, kurio reikėtų norint suspėti į pamokas keliose mokyklose, kad susidarytum normalų mokytojo darbo krūvį.


"Tai ne paskutinis mūsų žodis, - kalbėjo Sławomir Broniarz. - Mes nesileisime užpjudomi!"

wyborcza.pl nuotr.

lprofsajungos.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai