2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:55
   

TRIJŲ JUNGIMOSI SUVAŽIAVIMAS – SPALĮ

«
2017 03 28
Pernai spalio mėnesį Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) tarybos bendrame posėdyje nuspręsta jungtis į vieną darinį.

Šių organizacijų sudaryta darbo grupė parengė būsimos organicazijos įstatų projektą, kuriam kovo 23 d. pritarė trijų tarybų nariai. Bendra organizacija turėtų vadintis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija, o steigiamasis suvažiavimas planuojamas šaukti šių metų spalio 5 d.

Kaip savo tinklalapiuose informuoja LŠPS ir LŠĮPS, kovo 23 d. įvykusiame trijų organizacijų tarybų posėdyje, be susitikimo su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, daug ir emocingai diskutuota apie profesinių sąjungų jungimosi procesą. Esą nuomonės labai skyrėsi dėl būsimos organizacijos pavadinimo, mokesčių, tačiau galiausiai balsavimu įstatų projektui pritarta.

Kaip jau rašėme anksčiau, jungimosi procesuose nedalyvauja kitos dvi profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“. PN kalbinti jungimosi iniciatoriai leido suprasti, jog laukiamos ir kitų organizacijų iniciatyvos

Tačiau iš LŠDPS pranešimų tinklalapyje matyti, jog į kvietimą įtraukti LŠDPS į konsultacijas dėl susijungimo buvo atsakyta neigiamai. O pagrindine kliūtimi įvardintas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.


lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-04-11 10:22:58Su tavimi
Ne savęs klausė, o kolegų, kurie arogantiškai atsakė, kad tokių galimybių nesą... Kitas dalykas, kad "besijungiantys" pirmininkai patys savęs paklausė, o ne narių.
2017-04-07 22:40:15Su savimi
"Tačiau iš LŠDPS pranešimų tinklalapyje matyti, jog į kvietimą įtraukti LŠDPS į konsultacijas dėl susijungimo buvo atsakyta neigiamai" ... patys savęs paklausė ir patys atsakė
2017-04-01 11:58:24PN
Malonu, kad PN 2016 m. balandžio 1 d. scenarijus po metų žada išsipildyti.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai