2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 12:47
   

KIEK KAM LAIMĖS SUTEIKIA DARBAS?

«
2017 03 24
Jungtinės tautos kasmet sudarinėja vadinamąjį laimės indeksą, o šio sąrašo sudarymo formulėje yra ir skyrius apie pasitenkinimą darbu. Daugiausia laimės per darbą patiriančiųjų gyvena Austrijoje, antroje sąrašo vietoje – norvegai.
Tarp trijų Baltijos šalių labiausiai darbu patenkinti yra latviai (63 vieta sąraše), gerokai žemiau už juos yra lietuviai (79 vieta – 79,4 proc. patenkinti darbu), o nelaimingiausi šiuo aspektu – estai (84 vieta).
Tarp artimiausių kaimynių laimingiausi darbe yra lenkai, kurie šiuo aspektu užima 34 vietą. Kitos Lietuvos kaimynės rikiuojasi dar žemiau – Rusija užima 94, Ukraina – 102 vietas.
Į pirmąjį dešimtuką pagal pasitenkinimą darbu, be austrų ir norvegų, taip pat patenka islandai, olandai, šveicarai, tailandiečiai, danai, liuksemburgiečiai, švedai ir... turkmėnai. Suomija yra 12 vietoje, Kanada – 15, iš karto po jos eina Vokietija, JAV užima 42 vietą. Lietuvių emigrantų pamėgtos šalys: Airija yra 11 vietoje, Jungtinė Karalystė – 31 vietoje.

Iš 160 šalių pagal pasitenkinimą darbu paskutiniame dešimtuke rikiuojasi Kenija (150 vieta), Malavis, Ruanda, Uganda, Armėnija, Kongo sostinė Kinšasa, Beninas, Haitis, Madagaskaras, Togas ir Lesotas (44,4 proc. darbuotojų teigė esą patenkinti darbu).

Indekso sudarytojai duomenis naudojo iš „Gallup“ 2006-2012 m. apklausos, respondentai – darbuotojai nuo 16 iki 60 metų amžiaus.

Taip pat pažymima, jog kai kuriuose regionuose labai skiriasi pasitenkinimas darbu atsižvelgiant į profesiją. Pavyzdžiui, Vidurio ir Rytų Europoje bei Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos regionuose 90 proc. vyresniųjų specialistų patenkinti darbu, tuo tarpu tokių tarp dirbančiųjų žemės ūkyje, žuvininkystėje ar miškuose skaičius krinta iki mažiau nei 60 proc.

Ne tokie dideli skirtumai rasti Vakarų Europoje, Šiaurės Amerikoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

Priminsime, kad apibendrintame 2017 metų laimės indekse (t. y. absoliučiai laimingiausia šalis), kaip jau buvo pranešama, yra Norvegija (jai šį kartą nusileido laimingiauios šalies titulą iki šiol turėjusi Danija, gavusi antrą vietą). Lietuva irgi pirmauja … tarp tarp Baltijos šalių (Lietuva -52-ji; Latvija – 54-oji; Estija -66-ji), bet jas lenkia Lenkija (66-ji) ir net Rusija (49-oji vieta).
Bernardinai.lt pieš.

lprofsajungos.ltNAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai