2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 5:19
   

TRIŠALĖS TARYBOS ŽODIS – SPRENDŽIAMASIS? (Papildyta)

«
2017 03 23
Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, jog valdantieji sutarę Seime patvirtinti tokį Darbo kodekso variantą, koks buvo suderėtas Trišalėje taryboje. Visi kiti Seimo narių pasiūlymai turėtų būti atmetami, antraip - Trišalės tarybos veikla „neturi prasmės“.
Kovo 15 d. Trišalės tarybos nariai pasirašė susitarimą dėl 19 sutartų Darbo kodekso nuostatų. Parašo po juo nepadėjo tik Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. Jo teigimu, lyginant su dabartiniu DK, šiame projekte darbuotojų teisių nepadaugėja, o galimybių joms gerinti netgi sumažėja.
"Ydingomis" Trišalėje taryboje vykusias derybas laiko ir LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas.

Aštuoniuose Trišalės tarybos posėdžiuose buvo pasiekti šie svarbiausi susitarimai dėl Darbo kodekso ir kitų atidėtų socialinio modelio nuostatų:
1. Suminė darbo laiko apskaita įvedama esant būtinumui, įvykdžius informavimo konsultavimo procedūrą su darbo taryba ir atsižvelgus į profesinės sąjungos nuomonę.

2. Suminės darbo laiko apskaitos laikotarpis yra ne daugiau kaip 3 mėnesiai.

3. Suminės darbo laiko apskaitos atveju maksimalus darbo laikas per savaitę – 52 val. be papildomo darbo ir netaikant šio maksimalaus darbo laiko budėjimui.

4. Suminės darbo laiko apskaitos atveju viršvalandžiai apskaitomi po apskaitinio laikotarpio, kitiems režimams – po savaitės.

5. Maksimalus darbo laikas su papildomu darbu ir su viršvalandžiais – 60 val. per savaitę.

6. Naktinio darbo laiko apskaitinis laikotarpis – 3 mėnesiai.

7. Atostogos – 20 darbo dienų.

8. Papildomos ir pailgintos atostogos nustatomos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

9. Darbo taryba privaloma, jeigu dirba 20 ir daugiau darbuotojų. Viena vieta taryboje yra skiriama profesinės sąjungos nariui, kuris bus renkamas iš ne mažiau kaip 3 įmonės profesinių sąjungų kandidatais pasiūlytų įmonės darbuotojų. Jeigu darbovietėje daugiau kaip 1/3 darbuotojų priklauso įmonėje veikiančiai profesinei sąjungai, darbo taryba nesudaroma ir jos funkcijas vykdo įmonės profesinė sąjunga. Jeigu darbovietėje daugiau kaip 1/3 darbuotojų priklauso įmonėje veikiančioms profesinėms sąjungoms, darbo tarybos funkcijas vykdo įmonės profesinių sąjungų narių išrinkta profesinė sąjunga arba jungtinė profesinių sąjungų atstovybė.

10. Kol nepradeda veikti naujai išrinktos darbo tarybos – informavimą ir konsultavimą toliau vykdo profesinės sąjungos.

11. Trišalės tarybos nariai bus priimami remiantis socialinių partnerių sutartais ir Darbo kodekse nustatytais kriterijais.

12. Dalinio darbo naudojimas esant svarbioms ekonominėms priežastims, nustatomas Vyriausybės nutarimu.

13. Informaciją apie darbo užmokestį, dėl terminuotų sutarčių, nuotolinio darbo, ne viso darbo laiko ir laikinųjų darbuotojų, darbdavys privalo pateikti darbo taryboms pareikalavus.

14. Darbo arbitražo sprendimo nevykdymo pasekmė – maksimali 500 Eurų bauda už kiekvieną nevykdymo savaitę, bet ne ilgiau kaip už šešis mėnesius, ir delspinigiai.

15. Darbo arbitražą inicijuoja abi kolektyvinio ginčo šalys susitarimu.

16. Darbinio teisnumo ir veiksnumo įtvirtinimas.

17. Kompensacija dėl kilnojamojo darbo ir lauko sąlygų.

18. Nedarbo draudimo išmokai gauti reikalingas 12 mėnesių darbo stažas būtų įgyjamas per 30 mėnesių laikotarpį. Nedarbo draudimo išmoka bus mokama 9 mėnesius (Nedarbo socialinio draudimo įstatymas).

19. Nauja socialinių, darbo įgūdžių lavinimo priemonė, savišvietos ir neformaliuoju suaugusių švietimo būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo reglamentavimas, įsidarbinimo galimybių vertinimo ir paramos judumui priemonės taikymo praplėtimai bei institucijų, galinčių skirti baudas už nelegalų, nedeklaruotą darbą ir nedeklaruotą savarankišką veiklą rato praplėtimo (Užimtumo įstatymas).

lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-03-24 21:48:09aurimas
CERNIAUSKUI kalusimas.Pagal nauja kodekasa slekanciu grafiku dirbsime po 8 ar 12val?as dirbu po 12 DIENA 8VAL IKI 20 VAL ,O ant nakties 20,00 iki 8,0 ir dvi laisvos.cia IKEA INDRUSTY LIETUVA KAZLU RUDA.man idomu gerau po 12val daugau laisvo laiko
2017-03-24 21:13:01Atsakymas
LPSK ir visoms prof. ėmęsis atstovauti Černiauskas, per daug užsiėmė vidinėmis profsąjungų intrigomis ( Loreta - prieš pareigunus; Gražina - prieš Kauną ir Juknį) patys įlipo į š. Pasirašė susitarimą, o dabar verkia, kad tai ydingas sandoris.
2017-03-24 21:08:22Atsakymas
LPSK ir visoms prof. ėmęsis atstovauti Černiauskas, per daug užsiėmė vidinėmis profsąjungų intrigomis ( Loreta - prieš pareigunus; Gražina - prieš Kauną ir Juknį) patys įlipo į š. Pasirašė susitarimą, o dabar verkia, kad tai ydingas sandoris.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai