2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 12:24
   

„ACHEMOS“ PROFSĄJUNGOS PRADĖJO JUNGIMOSI PROCESUS

«
2017 03 22
AB „Achema“ nuo seno veikia dvi profesinės sąjungos: AB „Achema“ darbininkų sąjunga ir Achemos darbuotojų profesinė sąjunga (įeina į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos sudėtį). Jos jau beveik dešimtmetį bendradarbiauja pasitelkus profesinių sąjungų administraciją, kurios vadove nuo jos atsiradimo dirba Birutė Daškevičienė.

Logiška, kad ilgainiui dvi identiška veikla užsiimančios profsąjungos anksčiau ar vėliau turėjo pasiryžti tapti viena organizacija. Šių metų vasarį abiejų profesinių sąjungų sudaryta derybinė grupė parengė pasiūlymus, kaip galėtų būti sujungtos abi organizacijos.

PN žiniomis, kelias link šių procesų nebuvo lengvas. Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė B. Daškevičienė leidinyje „Profsąjungų žinos“ agituoja darbuotojus – profsąjungų narius – konferencijose balsuoti už organizacijų susijungimą: „Taip atsirastų galimybė suburti narius į vieną skaitlingą darinį, išsirinkti nuo darbdavio nepriklausomą pirmininką, racionaliau – orientuojantis į kokybiškas paslaugas nariams – naudoti lėšas. Pagaliau – sustiprinti profsąjunginį judėjimą“.

Achemos ir Naftininkų profesinių sąjungų leidžiamame laikraštyje B. Daškevičienė teigia, jog profsąjunginį judėjimą būtina stiprinti, nes jis išgyvenąs krizę ir tarptautiniu, ir nacionaliniais lygmenimis: „Štai Europos Parlamente, paaukojus darbuotojų interesus, pritarta stambiosioms korporacijoms palankiam ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui. Lietuvos profsąjungų įtakos taip pat nepakako, kad pernai būtų sustabdytas darbuotojams visiškai nepalankaus Darbo kodekso buldozeris“.

Bendrovėje „Achema“ taip pat esama darbuotojams nepalankių tendencijų. „Iki šiol yra neišspręsti jau kelerius metus keliami su darbo užmokesčiu ir atlygio sistema susiję klausimai. Iš esmės, tiek darbuotojai, tiek darbuotojų atstovai yra maitinami pažadais. Darbuotojų atstovų teisės į informavimą ir konsultavimą bei dalyvavimą sprendimų priėmime yra įgyvendinamos tik formaliai, iš principo tik informuojant apie jau priimtus sprendimus“, - kreipimesi į „Achemos“ darbuotojus komentuoja B. Daškevičienė.

Sprendimus pritarti reorganizavimo sąlygoms jau priėmė abiejų profesinių sąjungų tarybos. Tam dar turės pritarti profsąjungų delegatai konferencijose. AB „Achema“ darbininkų sąjungos konferencija numatyta balandžio 10 d., Achemos darbuotojų profesinės sąjungos – artimiausiu metu. Abi organizacijos šiuo metu vienija virš 40 proc. bendrovės darbuotojų.


Nuotr. (iš kairės): buvęs darbininkų sąjungos pirmininkas Egidijus Budnikas, Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė, Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Dainius Šlepetis.

lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-03-23 08:08:02Atsakymas
Klausėjo paranoja šįkart nepagrįsta: Achemos ps administratorė samdoma profsąjungų. Kadangi renkamieji pirmininkai kartu yra ir bendrovės darbuotojai, taigi priklausomi nuo darbdavio, o profsąjungų administratorė priklausoma tik nuo profsąjungų, tai jos veikla itin efektyvi. Pakanka pasakyti, kad administratorės dėka ženkliai padaugėjo profsąjungos narių. Duokdie kitoms profsąjungoms turėti tokių veiklių, principingų ir gabių lyderių!
2017-03-22 20:31:25Klausimas
Nesuprantama ar procsajungu administratore yra renkamas profsajungu organas ar darbdavio apm9kamas irankis profsaju gu nudejimui nuslopinti ?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai