2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 7:12
   

NAFTOS PERDIRBIMO ĮMONĖ PELNU PASIDALINO SU DARBUOTOJAIS

«
2017 03 21
AB „ORLEN Lietuva“, vadovaudamasi Naftininkų profesinės sąjungos susiderėta kolektyvinės sutarties nuostata dėl metinės priemokos, už 2016 m. bendrovės veiklos rezultatus darbuotojams per kelis kartus išmokėjo 1,88 pagrindinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio premiją.

Baigiantis 2016-iesiems metams visiems AB „ORLEN Lietuva“ darbuotojams buvo išmokėtos 1,65 pagrindinio darbuotojo darbo užmokesčio dydžio vienkartinės išmokos. O su vasario mėnesio atlyginimu, patikslinus bendrovės veiklos rezultatus, darbuotojams išmokėta 0,23 pagrindinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio priemoka.

Už 2015 metų AB „ORLEN Lietuva“ veiklos rezultatus bendrovė darbuotojams išmokėjo 1,8 darbo užmokesčio dydžio priemokas. 

Prieš kelerius metus, per naftos krizę, kai bendrovei buvo iškilęs išgyvenimo klausimas, administracija planavo 10 proc. sumažinti darbuotojų atlyginimus ir atsisakyti 15 proc. priemokos. Naftininkų profesinei sąjungai pavyko neleisti to padaryti, o derybose dėl kolektyvinės sutarties išsiderėta, jog išmokos iš pelno darbuotojams bus mokamos, jei bendrovė pelno uždirbs ne 50 mln. litų, kaip buvo anksčiau, o 30 mln.

PN duomenimis, AB „ORLEN Lietuva“ yra vienintelė įmonė Lietuvoje, kuri taiko pelno dalijimosi su darbuotojais sistemą.
Atlyginimų klausimas aktualus visada

Kaip informuojama Achemos ir Naftininkų profesinių sąjungų leidžiamame laikraštyje „Profsąjungų žinios“, atlyginimų kėlimo klausimas yra vienas pagrindinių Naftininkų profesinės sąjungos darbotvarkėje. Tik pasirašius AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinę sutartį pernai gegužę buvo pradėtas kelti atlyginimų didinimo klausimas. Ir apskritai, nė vienas oficialus (ar ne toks oficialus) profesinės sąjungos atstovų susitikimas su bendrovės vadovybe nepraeina, kad vadovams nebūtų primenama darbuotojams aktuali problema.

Profsąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė raštu kreipėsį į generalinį direktorių siūlydama visiems darbuotojams atlyginimus pakelti 8-10 proc. Rašte teigiama, jog bendrovėje sumažinus darbuotojų, likusieji kėlė kvalifikaciją bei dirba didesniu krūviu, tačiau darbo užmokestis nebuvo didinamas nuo 2013 metų. Taip pat buvo primenama, jog šalyje darbo užmokestis nuolat auga, prognozuojamas tolesnis augimas, o augant kainoms įmonėje mokamas atlyginimas tampa vis mažiau konkurencingu.

Į profsąjungos kreipimąsi atsakyta, jog darbo užmokestis bendrovėje ir taip yra gana aukštas, tačiau pažadėta, jog bendrovės valdybai patvirtinus 2017 m. biudžetą, profesinės sąjungos pasiūlymas bus aptariamas. „Įvertinsime jo atitikimą įmonei keliamiems tikslams ir pateiksime galutinį sprendimą“,- sakoma bendrovės atsakyme į profsąjungos raštą.


lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai