2021 m. sausio 26 d. antradienis - 17:56
   

„TIKĖJOME LVŽS, O JŪS MUS IŠDUODATE!”

«
2017 03 17
Kovo 16 d. prie Seimo susirinkę miškininkai ir jiems prijaučiantieji protestavo prieš "buldozeriu stumiamą“ miškų reformą. Valdančiųjų planai 42 urėdijas, Generalinę miškų urėdiją ir Miškotvarkos institutą sujungti į vieną įmonę labai rimtai supykdė miškininkų bendruomenę. Juolab kad rengiant reformą nesikonsultuota su socialiniais partneriais, nesvarstomi jokie kiti alternatyvūs variantai, o pertvarka nėra pagrįsta išlaidų ir naudos analize. Pagrindinė Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) ir Lietuvos miškininkų sąjungoj surengto mitingo žinia buvo tokia: bendruomenė yra prieš miškų ūkio monopolizavimą.

Nors rytiniame Seimo posėdyje parlamentarai net neleido aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui pristatyti Miškų įstatymo pakeitimų projekto, vis dėlto vakare projektas priimtas svarstyti. PN žiniomis, miškininkų bendruomenė rimtai tariasi, ar nestreikuoti.

Nors valdančioje koalicijoje esantys socialdemokratai balsavo prieš arba susilaikė, valstiečių žaliųjų sąjungai (46 frakcijos nariai balsavo „už“) pakako konservatorių (14), liberalų sąjūdžio ir lenkų frakcijų balsų.

Per 500 protestuotojų laikė plakatus: „Po Brexit UK labiau rūpinasi emigrantais nei mūsų valdžia lietuviais?“, „1991 m. sausį mes stovėjome čia, kad apgintume Jus, o dabar stovime čia, kad jūs apgintumėte Mus“, „Kada girdėsit miškininkus, o ne oligarchus?“, „Viena įmonė naudinga tik oligarchams ir korporacijoms“, „Tikėjome LVŽS, o Jūs mus išduodate“ ir kt.

Pirmasis kalbėjęs Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas pabrėžė: nors valdžia ir pasikeitė, tačiau buldozeriniai darbo principai liko tokie patys. Profsąjungos, jo teigimu, nepasisako prieš reformas, tačiau miškininkai yra profesionalai, tad jie ir turi nuspręsti, kokia reforma yra reikalinga. Deja, su jais niekas nesitaria. LPSK pirmininkas linkėjo miškininkams stiprybės, nes būsią ir spaudimo, ir kitų poveikio priemonių.

Protestuotojus aplankęs aplinkos viceministras Martynas Norbutas pasidžiaugė, jog reformų būtinybei miškininkai vis dėlto pritaria. Ministerija esanti atvira dialogui. Viceministras kvietė kreiptis kilus bet kokiam klausimui, žadėjo išgirsti ir kalbėtis. Lietuva, anot viceministro, kurianti savo miškų ūkio priežiūros modelį ir nepasuksianti darbuotojų mažinimo keliu. Tačiau juo nepatikėję susirinkusieji skandavo: „Melas!“.

Buvęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas teigė esąs tikras, jog aplinkos ministras nieko nesuprantąs „nei miškuose, nei aplinkosaugoje nei juo labiau ekonomikoje“. Pasak J. Šimėno, tai įrodo K. Navicko kalbos apie tokio paties modelio pritaikymą miškams, koks pritaikytas energetikos ūkyje. O juk miškams toks modelis visiškai netinkąs.

Buvęs Seimo narys teigė, kad ministras turėtų atkreipti dėmesį į „begale biurokratų pritvinkusią“ ministeriją ir iš pradžių ją „išsikuopti“, o tik tada „eiti tvarkyti miškų“.

Tuo tarpu iš Seimo posėdžių salės atėjęs miškininkų profsąjungų atstovas informavo, jog teikdamas svarstyti Miškų įstatymo pataisas ministras K. Navickas pradėjo rodyti skaidres su „negyvais gandrais ir iškirstais miškais“, bet buvo sustabdytas, o teisės akto projekto teikimas atidėtas. Stebėjęs šį pasirodymą LMPF narys taip pat sakė, jog Seimo narė Virginija Vingrienė pirmadienį į susitikimą šiuo klausimu kviečianti visas suinteresuotas puses.

„Tai tik vienas etapas, tai nereiškia, kad projektas nebus teikiamas ar svarstomas“, - perspėjo LMPF pirmininkė Inga Ruginienė. Ji padėkojo tiems Seimo nariams, kurie pastebėjo, jog reforma atliekama be išlaidų ir naudos analizės.

Ginti savo interesų susirinkusiuosius sveikino ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas, buvęs Transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumo vadovas Jonas Petraška.


Protesto akcijoje skambėjo folkloro muzika.


lprofsajungos.lt

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai