2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:10
   

2017 03 16 - ILGAS IR AUDRINGAS PASKUTINIS DERYBŲ DĖL DK RAUNDAS (Papildyta: "Sandrauga" nuo susitarimo atsiriboja)

»
1
2017-03-20 18:40:11Kęstutis Juknis
Jei jau taip viešai užsikabinėja ponia G. Gruzdienė reikia jai atsakyt :))))
Jūs gi vaikščiojanti enciklopedija Gražina !!! Viską žinot, ėjot paskui mus, rašėte pasiūlymus už mus, dalyvavote seimo komitetų posėdžiuose už mus, protestavote su Kauniečiais 2 savaites prie Vyriausybės už mus ir žinote kas ir kur tylėjo ar kas su kuo kalbėjo. Man gėda, kad Jums patyrusiai profsąjungietei dar reikia kalbėti visiems suprantamas tiesas, kad ieškote kaltų. Mūsų visų, ne tik JŪSŲ nedovanotina kaltė, kad iki tokio absurdo nuvažiavom pasitikėdami tipo centrais ir profsąjunginiais ,,stulpais" ir tas FAKTAS kad toliau profsąjungiečiai savo parašais lengvabūdiškai suteikia progą darbdaviams, politikams terorizuoti Lietuvos dirbančiuosius
Bet taip toliau nebus. Gal bus blogiau, gal geriau, bet kad keli žmoneliai sistemingai per eilę metų ,,susitarimų" būdu vis blogintų dirbančiųjų padėtį taip nebus.... Dar nėra buvę atvejo, kad pirmadienio nepakeistų antradienis... Sėkmės Gražina, žmonės supras mus, jei pasistengsim išeit iš tos duobės, galvosim ką daryti, taikysim priemones, kad padėtis keistusi. Laiko dar yra.
2017-03-20 16:58:30Jukniui
Esi tiesiog tobulas neįvertintas profsąjungininkas. Kažkaip tik pasiūlymų ir argumentų ir paties nelabai matėsi jokiose derybose. Ypatingai Seime gražiai pratylėjai, jokių pasisakymų nei teikimų. Nematau prasmės daugiau tokiai diskusijai. Kas sugeba, palyginkit pirminį ir dabartinį DK tekstus esminiais klausimais. Profsąjunga - komandinis darbas. Gražina
2017-03-20 09:39:20Sandrauga
Išsišokėliai, į paskutinį traukinį išokę ir šiaip nesveiki :)))) ( bet kodėl po dviejų metų ???) va kokie nenaudėliai :))) ,,Sandrauga" dirba keturi teisininkai ponia Gražina jei ką... pasitikrinkite. Nereikia žmonėms išvedinėti, kalbėti, kad Jūs 25 - is metus dirbot, dirbot ir nusiritom iki tokio lygio, kad pasiūlyti normalių, visoj Europoj suprantamų darbo sąlygų. Kažkos marazmas. Apie kokį pasiruošimą posėdžiams Jūs kalbate, jei net pačios profsąjungos nesirinkdavo į bendrus pasitarimus, neturėjo bendros pozicijos vienu ar kitu klausimu, bet leido ponui Davuliui diriguot eigą... Nekalbėkim geriau apie tai, nes mūsų pozicijos visų apgailėtinos. ,,Sandrauga" pasiūlė rengtis mitingams, kitoms protesto akcijoms, gal judėkim ta linkme.
2017-03-20 09:24:55Sandrauga
Išsišokėliai, į paskutinį traukinį išokę ir šiaip nesveiki :)))) ( bet kodėl po dviejų metų ???) va kokie nenaudėliai :))) ,,Sandrauga" dirba keturi teisininkai ponia Gražina jei ką... pasitikrinkite. Nereikia žmonėms išvedinėti, kalbėti, kad Jūs 25 - is metus dirbot, dirbot ir nusiritom iki tokio lygio, kad pasiūlyti normalių, visoj Europoj suprantamų darbo sąlygų. Kažkos marazmas. Apie kokį pasiruošimą posėdžiams Jūs kalbate, jei net pačios profsąjungos nesirinkdavo į bendrus pasitarimus, neturėjo bendros pozicijos vienu ar kitu klausimu, bet leido ponui Davuliui diriguot eigą... Nekalbėkim geriau apie tai, nes mūsų pozicijos visų apgailėtinos. ,,Sandrauga" pasiūlė rengtis mitingams, kitoms protesto akcijoms, gal judėkim ta linkme.
2017-03-18 13:42:08Keista Gražinos logika
Šiuo metu, jeigu įmonėje veikia profesinė sąjunga, darbo taryba nėra renkama. Bet pagal Gražiną, pasirodo, pasiekimas yra tai, jog darbo tarybos bus nerenkamos, jeigu profesinėje sąjungoje yra trečdalis darbuotojų.
Gražina teigia, jog šiuo metu suminę darbo laiko apskaitą buvo galima įvesti bet kur, o jie, didieji "derybininkai" pasiekė, kad suminė darbo laiko apskaita bus įvedama tik ESANT BŪTINUMUI, pasikonsultavus su darbo taryba ir atsižvelgus į profesinių sąjungų nuomonę. Ką tai rodo? O gi tai, kad Gražina net nežino, kas šiuo metu yra darbo kodekse. Šiuo metu galiojančiame DK 149 str. 1 d. nurodyta, kad "įmonėse, įstaigose ir organizacijose, atskiruose cechuose, baruose ir darbams esant būtinumui ir atsižvelgus į darbuotojų atstovų nuomonę (Kodekso 19 straipsnis) ar kitais kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais galima taikyti suminę darbo laiko apskaitą."
Apie pasiektą "derybininkų" pergalę dėl 60 valandų darbo savaitės, net nekalbu, nes kokiu reikia būti atsilupeliu, kad nesuprasti, jog tai tiesiausias kelias į darbuotojų išnaudojimą. Kitose šalyse kalbama apie darbo laiko trumpinimą ir 4 darbo dienų savaitę, mūsų "Derybininkai" su Gražina didžiuojasi, jog pasiekė 60 val. trukmės darbo savaitę. O ateityje bus 72 valandos (nes to nori darbdaviai). Ir vėl aiškins, kad čia nieko tokio, kad čia pasiekimas, o ne pralaimėjimas.
Gražina ir jos "derybininkai" pasiekė, kad viršvalandžiai turės bus mokami kas savaitę, jei nėra įvesta suminė apskaita. Kai tuo tarpu dabar už viršvalandžius turi būti mokama kasdien, jeigu nėra įvesta suminė darbo laiko apskaita.
Tai ką jūs, didieji "derybininkai", pasiekėte? O gi nieko!!! Ir nekabinkit makaronų!!! Kaip taikliai pastebėjo "šiauliai" ir "30 sidabrinių", esate žulikų gauja, spekuliuojanti profsąjungų vardu!
2017-03-18 10:27:21Grazina
Matosi, kad Sandraugą iš tiesų apleido paskutinis teisininkas ir sveikas protas:
1. 60 val. darbo savaitė gali būti tik su papildomo darbo sutartimi ir viršvalandžiais. Normali darbo savaite lieka toliau 40 val. ir viršvalandžiai turės bus mokami kas savaitę, jei nėra įvesta suminė apskaita.
2. Sutarta, kad suminė darbo laiko apskaita bus įvedama tik ESANT BŪTINUMUI, pasikonsultavus su darbo taryba ir atsižvelgus į profesinių sąjungų nuomonę. Prieš tai buvo galima tokį darbo režimą įvesti bet kur.
3. Starta, kad į darbo tarybas privalomai įtraukiamas vienas profesinės sąjungos atstovas profesinei sąjungai siūlant į sąrašą tris kandidatus. Tačiau niekas neuždraudžia siūlyti darbuotojams rinkti į darbo tarybą kad ir visus gausius Sandraugos narius, tik jie turi būti įmonės darbuotojai. Sutarta, kad jei įmonėje trečdalį sudaro profsąjungos, darbo taryba nerenkama. Ar taip, pagal Juknį, "susilpninamos ir taip silpnos profsąjungos" ?
Galėčiau tęsti ir apie išsišokimus ir absoliutų nepasiruošimą deryboms įšokus į "traukinio paskutinį vagoną" po dviejų metų .
2017-03-17 21:16:19aurimas
kas dirba po 12 valandu slenkanciu grafiku.pagal nauje dirbsime po 8val ar 12 val?
2017-03-17 17:23:29Jukniui
Tai kodėl tu esi nuotraukoje ?
2017-03-17 17:13:16Atsakymas neusprantančiam
Tikriausiai net katinams yra aišku, kad 20 darbo dienų nėra tas pat, kas 4 savaitės (arba 28 kalendorinės dienos). Būtent dėl to darbdaviai ir siekė, kad atostogos būtų skaičiuojamos darbo dienomis. Taip skaičiuodami atostogas, darbdaviai turi galimybę iš darbuotojo pavogti net 6 kalendorines dienas atostogų, todėl darbuotojas realiai turės 22 kalendorinių dienų atostogos.
Kaip žinote, atostogos gali būti skaidomos dalimis - iš kurių viena dalis negali būti trumpesnė nei pusė atostogų. Pagal naują DK tai būtų 10 darbo dienų. Jeigu darbuotojui atostogos prasidės pirmadienį, jos baigsis kitos savaitės penktadienį - t.y. 12 kalendorinių dienų. Darbuotojui, kuris dirba pamainomis, šeštadienis ir sekmadienis gali būti darbo dienos ir jis privalės eiti į darbą. Toliau likusias 10 darbo dienų atostogas skaidant po penkias darbo dienas gaunasi taip: - nuo pirmadienio iki penktadienio atostogos, o šeštadienį ir sekmadienį - į darbą. Su likusiomis penkiomis darbo dienų atostogomis vėl tas pat - nuo pirmadienio iki penktadienio atostogauji, o šeštadienį ir sekmadienį - į darbą. Susumavus visą laikotarpį gaunasi, kad darbuotojas atostogavo iš viso 22 kalendorines dienas vietoje 4 savaičių (arba 28 kalendorinių dienų). Štai ir visa matematika.
2017-03-17 15:07:46Nesupantantiz
O tai 20 darbo dienų nėra tas pats, kas 28 kalendorinės dienos? 4 savaitės? Ar aš nemoku skaičiuot?
1
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai