2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:41
   

„SANDRAUGA“: TRIŠALĖJE TARYBOJE NĖRA JOKIŲ SUTARIMŲ

«
2017 03 13
Kovo 13 d. Trišalėje taryboje toliau vyksta Darbo kodekso svarstymas. Anksčiau skelbta, jog posėdyje prieš tai „praktiškai susitarta“ dėl jautriausių ir svarbiausių nuostatų, tačiau neseniai į tarybą priimta Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ su tuo kategoriškai nesutinka.
„Posėdžiuose vyraujantis chaosas ir nesusikalbėjimas rodo, kad iki sutarimo – dar toli, o tarybos veikloje pamažu grįžtama prie Butkevičiaus vyriausybės propaguoto buldozerinio metodo“, - kovo 10 d. pranešama „Sandraugos“ tinklalapyje. „Kai teigiama „suderinta“, turima omeny, kad liekama prie projekte įrašytų nuostatų. Ne todėl, kad joms kas nors pritartų, o todėl, kad taryboje vyraujant chaosui ir betvarkei, vienu metu 5 skirtingi žmonės kalba apie 5 skirtingas nuostatas., – teigia LPS „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis. Premjero spaudimą jaučiantys Vyriausybės atstovai tai interpretuoja kaip pritarimą visam klausimų blokui, nes apie pirmininkavimą posėdžiams nėra kalbos. Iš tiesų, jokių balsavimų, jokių sutarimų nėra“.

Anot pirmininko, vykstantis skubėjimas yra nepateisinamas. „Trišalė taryba nėra ministerijos skyriukas, kuriam būtų galima nurodyti kiek laiko diskutuoti. Laikas negali būti argumentas,“ – sako K. Juknis Pasak jo, šiuo metu tarybos posėdžiai labiau primena filmų apie psichiatrinės ligoninės pacientus, o ne socialinių partnerių derybas.

Dėl skubos ir „itin glaudžių Vyriausybės ir darbdavių atstovų santykių“, pačios drastiškiausios ir darbuotojams pavojingiausios nuostatos (20 darbo dienų atostogų, leidimas dirbti iki 72 valandų per savaitę esant suminei darbo laiko apskaitai ir papildomai darbo sutarčiai, profesinių sąjungų teisių suvaržymas), K. Juknio teigimu, lieka nesušvelnintos.

Šiandien, kovo 13 d., vykstančiame posėdyje svarstomos likusios Darbo kdoekso nuostatos, dėl kurių nesutarta anksčiau. Tarp jų - darbuotojų atstovų garantijos, lokautai ir streikai.


lprosfajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai