2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 12:35
   

TRIŠALEI TARYBAI KOL KAS NEPAVYKSTA SUSITARTI DĖL DK

«
2017 03 08
Kovo 7 d. įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovams kol kas nepavyko galutinai susitarti dėl ginčytinų Darbo kodekso klausimų, - praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Todėl nuspręsta diskusijas pratęsti ketvirtadienį, kovo 9 d., siekiant susitarti iki Seimo pavasario sesijos pradžios kovo 10 d., kaip pageidavo premjeras Saulius Skvernelis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis žiniasklaidai yra užsiminęs, jog jeigu „bus nespėta, tada bus svarstomas atidėjimas“.

Anot SADM pranešimo, daugiausiai nesutarimų Trišalėje taryboje kilo dėl darbo ir poilsio laiko nuostatų, viršvalandžių, atostogų, taip pat dėl profesinių sąjungų ir darbo tarybų funkcijų pasiskirstymo.

Posėdyje buvo sutarta dėl Užimtumo įstatymo nuostatų pakeitimo. Nuspręsta, kad teritorinės darbo biržos organizuos savišvietos ir neformaliuoju suaugusiųjų švietimo būdu įgytų kompetencijų ar kalbos mokėjimo lygio bei kompiuterinio raštingumo vertinimą ir pripažinimą.

Taip pat sutarta tobulinti įstatyme nustatytas aktyvios darbo rinkos politikos priemones, darbo rinkos paslaugas ir kitas nuostatas. Iš viso sutrata dėl 11 Užimtumo įstatymo nuostatų papildymo ar pakeitimo.

Ketvirtadienį, 14 val., vyksiančiame posėdyje taip pat turėtų būti sprendžiama ir dėl naujojo Trišalės tarybos pirmininko.

lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai