2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:24
   

MIŠKININKAI: VIENA ĮMONĖ – GRĖSMĖ VALSTYBINIAMS MIŠKAMS

«
2017 03 07
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) aukščiausiems šalies vadovams įteikė beveik 3150 miško darbuotojų parašų dėl valstybinių miškų valdymo konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje.

Darbuotojus piktina tai, kad reforma „stumiama“ neatlikus kaštų ir naudos analizės bei poveikio aplinkai vertinimo. Be to, jie reikalauja, kad aplinkos ministras Kęstutis Navickas baigtų „miškininkų šmeižto per žiniasklaidos priemones kampaniją, pateikiant tikrovės neatitinkančius faktus ir skaičius“ ir nustotų „kaltinti eilinius miškininkus nesąžiningumu, kvalifikacijos stoka“.

„Darbuotojų kantrybės taurė perpildyta, jie nebeketina tylėti ir taikytis su ministro ir jo komandos viešais įžeidinėjimais ir užgauliojimais. Žmonės pikti, nes jie yra lygiaverčiai Lietuvos piliečiai su kuriais nesiskaitoma. Kiek galima tyčiotis iš žmonių, laikyti juos kvailiais ir žaisti likimais“, - LMPF pranešime cituojama pirmininkė Inga Ruginienė.

Prezidentei, Seimo Pirmininkui, Premjerui, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Kęstučiui Mažeikai, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui ir aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui adresuotame kreipimesi teigiama, jog reforma steigiant vieną įmonę sunaikins valstybinių miškų sektorių Lietuvoje.

„Urėdijos – tai ne 42 miškų urėdai, kurie sudaro tik 1 procentą visoje miškininkų bendruomenėje. Tai unikalus mūsų valstybės istorinis paveldas, atsiradęs po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir 2019 metais švęsiantis savo šimtmetį. Tai 42 darbo kolektyvai: profesionalių, atsakingų ir savo darbą mylinčių darbuotojų komandos. Aplinkos ministro teiginys ,,...kad sąžiningų ir kvalifikuotų žmonių Lietuvoje nėra daug...“ (2017-02-11 LRT Panorama) ir todėl tai yra vienas iš kriterijų reformai, žeidžia eilinių miškininkų bendruomenę ir žemina visus sąžiningus Lietuvos žmones“, - teigiama kreipimesi.

Miškininkai įsitikinę, kad bekompromisis reformos projektas yra labiau palankus su užsienio kapitalu susijusiems stambiesiems medienos perdirbėjams, nei naudingas pačiam miškų ūkiui ar mūsų valstybei.

Kreipimesi reikalaujama Vyriausybės pateikti išsamią valstybinių miškų reformos kaštų ir naudos analizę, sudaryti derybinę grupę valstybinių miškų ūkio valdymo reformos poveikio aplinkai analizei įvertinti ir būdui parinkti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga raginama vykdyti per rinkimus duotus pažadus stiprinti regionų savarankiškumą ir mažinti socialinę atskirtį kaimiškose teritorijose.

Kreipimąsi pasirašė 42 urėdijų ir ir valstybinio miškotvarkos instituto darbuotojai. Valstybės įmonių vadovų tarp jų nėra.

Primename, kad LMPF pirmininkė I. Ruginienė, kalbėdama Miškininkų sąjungos suvažiavime, pareiškė, jog neatmetama ir streiko galimybė.

lmpf.lt nuotr.

lprofsajungos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai