2021 m. sausio 21 d. ketvirtadienis - 13:06
   

TRIŠALĖ ATSINAUJINO, O DERYBOS DĖL DK VIS LABIAU STRINGA

«
2017 03 01
Vasario 28 d. įvyko naujos sudėties Lietuvos trišalės tarybos posėdis. Darbdavių pusę papildė Rūta Skyrienė, asociacijos „Investuotojų forumas“ vykdomoji direktorė, ir Andrius Romanovskis, atstovaujantis Lietuvos verslo konfederacijai. Dvi vietos atsilaisvino, kai po vieną jų atsisakė Lietuvos darbdavių ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos. Smulkaus ir vidutinio verslo taryba, taip pat pageidavusi papildyti Trišalės gretas, darbdavių pusės sprendimu nebuvo priimta, nes esą neatitiko nustatytų kriterijų.

Profesinių sąjungų pusėje iš tarybos pašalintos Lietuvos darbo federacijos atstovą pakeitė antrasis profesinės „Solidarumas“ deleguotas asmuo – pirmininkės Kristinos Krupavičienės (šiuo metu vadovauja tarybai) pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas. Praeitame posėdyje profsąjungų sutarimu skirta viena vieta profesinei sąjungai „Sandrauga“ ir Respublikinei jungtinei profsąjungai šį kartą teko „Sandraugos“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui. Abi organizacijos sutarė, jog joms taryboje bus atstovaujama rotacijos principu atstovams keičiantis kas ketvirtį.

Nauji Trišalės tarybos nariai, po socialinių partenrių pranešimų, plojimais palydėti prie derybininkų stalo.

Primename, kad Vyriausybės vadovo pageidavimu išplėsti socialinių partnerių atstovavimą taryboje buvo bandoma nuo sausio 10 d. Vėliau norintiems patekti į Tarybą buvo nurodyta pateikti duomenis dėl atitikimo nustatytiems kriterijams. Trečiąjame posėdyje diskusijos dėl to dar pratęstos. Dar vėliau – skirtos vietos organizacijoms ir tik penktajame posėdyje pagaliaubuvo įvardinti nauji Trišalės tarybos nariai.

Į Trišalę tarybą nepriimtas praeitų metų pabaigoje asociacijos sutartį sudariusių profesinių sąjungų ir visuomeninių organizacijų aljansas pareiškė, jog savo pasiūlymus dėl Darbo kodekso (DK) teikia tiesiai Vyriausybei ir Seimui.

Naujos sudėties tarybai sunkiai sekėsi susitarti dėl Darbo kodekso nuostatų, kurios buvo atidėtos anksčiau neradus sutarimo. Aistringos diskusijos beveik nedavė rezultatų ir šiandien, - liko neaptarta nemažai numatytų šiam posėdžiui DK nuostatų.

Nepavyko susitarti dėl suminės laiko darbo laiko apskaitos. Profesinės sąjungos siekė trumpesnio apskaitos laikotarpio ir viršvalandžių mokėjimo kiekvieną mėnesį. Vyriausybės ir darbdavių atstovai reikalavo daugiau „lankstumo“ organizuojant darbą.

Ilgai diskutuota dėl kasmetinių atostogų, sukauptų iki naujo Darbo kodekso įsigaliojimo (liepos 1 dienos), perskaičiavimo. Pagaliau sutarta, kad jos bus perskaičiuojamos darbo dienomis įvedant koeficientus, kurie priklausys nuo sutartos kasmetinių atostogų trukmės. Kokia ji – 20 ar 22 d. - kol kas nesusitarta.

Be to, pasigirsta siūlymų ir nukrypstant nuo numatytų apsvarstyti DK nuostatų. Pvz, darbdavių pusė užsimena apie nulinių darbo sutarčių grąžinimą į Kodeksą, o į trišalę tarybą nepatekę darbuotojų atstovai siūlo streiko reglamentavimo pakeitimus.

Artėjant laiko, skirto socialiniams partneriams susitarti dėl Darbo kodekso, pabaigai (iki Seimo pavasario sesijos pradžios) vis dažniau užsimenama, jog išsiskyrus pozicijoms lemiamą žodį turės tarti Seimo nariai.


Kitas Trišalės tarybos posėdis numatytas kovo 7 d.


lps.lt nuotr.: tariasi darbdavių pusė.

lprofsajungos.ltNAUJAUSI KOMENTARAI
2017-03-01 22:11:31Info
Sekantis posėdis KOVO 7 d. Pataisykit
2017-03-01 21:07:01Taig
Visur kortas sumaiso savo Gretutes...
2017-03-01 11:36:37Makliovija
Naujieji, kaip ir senieji, siekia derybose tų pačių tiklsų - kad būtų atsižvelgta į jų poziciją. Darbdavių pusė sustiprinta labai stipriai, deja, profsąjungų pusė nesustiprėjo nė kiek. Atsisakiusios priimti į savo pusę stipresnius derybininkus, profsąjungos prarado nemažai. Deja, ir vėl dėl asmeninių ambicijų nematoma esmės.
Bijau, kad prognozės, jog nuo liepos 1 d. DK bus dar blogesnis darbuotojams, nei anos valdžios priimtas...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai