2021 m. sausio 25 d. pirmadienis - 13:31
   

TRIŠALĖ TARYBA (BEVEIK) ATSINAUJINO, TOLIAU SVARSTOMAS DK

«
2017 02 14
Vasario 14 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje darbdavių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai turėjo pateikti savo pozicijas dėl naujų socialinių partnerių įtraukimo į Trišalę tarybą. Darbdavių pusė atlaisvino dvi vietas, kurios, greičiausiai, atiteks asociacijai „Investuotojų forumas“ ir Lietuvos verslo konfederacijai. Tuo tarpu profesinės sąjungos, įvertinusios pageidaujančių organizacijų pateiktus duomenis, priėmė sprendimą iš tarybos pašalinti Lietuvos darbo federaciją (LDF). Į jos vietą dar vieną narį deleguos Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, o septintoji –iki šiol buvusi laisva vieta – atiteko Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai ir Lietuvos profesinei sąjungai „Sandrauga“, kurios turės apsispręsti dėl vieno atstovo.

Pastarosios organizacijos, anot profsąjungų poziciją pristačiusiojo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko, atitiko daugiausiai iš nustatytų kriterijų – aštuonis iš devynių. Tuo tarpu kitos pageidavusios deleguoti atstovus į Trišalę tarybą organizacijos esą neatitiko keleto arba daugumos kriterijų. Pasak A. Černiausko, LDF šalinama iš tarybos, nes iš viso nepateikė jokių duomenų.

Nors Vyriausybės pusė prašė greičiau „išspręsti šį klausimą“ tačiau nuspręsta, kad atsinaujinusi Trišalė taryba rinksis tik į kitą posėdį – vasario 28 d.

Šiame posėdyje (senuoju formatu) toliau svarstytos Darbo kodekso nuostatos, susijusios su darbo sutartimis, atleidimu iš darbo ir kt. Kaip ir ankstesniuose tarybos posėdžiuose, dėl nemažai nuostatų darbuotojų ir darbdavių pozicijos išsiskyrė. Prie visų nesutartų klausimų bus grįžtama vėlesniuose posėdžiuose, t.y. jau vasario 28 d.

Primename, jog platesnių diskusijų dėl Darbo kodekso (DK), kurio įsigaliojimas atidėtas iki liepos 1 d., pageidavo valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Jos deleguotas premjeras Saulius Skvernelis prašė suderintą DK Seimui grąžinti iki pavasario sesijos pradžios ir žadėjo, jog tai, dėl ko bus susitarę socialiniai partneriai, nebebus keičiama Seime.

Tačiau išplėsti trišalio formato, kur vyksta derybos dėl DK, nepavyko net keturiuose posėdžiuose. Antrajame buvo atnaujinti kriterijai, kuriuos turėtų atitikti organizacijos, pageidaujančios būti atstovaujamos Trišalėje taryboje. 

Tačiau sprendimas nebuvo priimtas ir gavus bei įvertinus pageidaujančiųjų tapti TT nariais organizacijų duomenis.


lprofsajungos.lt inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
2017-02-15 21:39:22JS
NPPSS pareigūnų labai stiprios ps blokavimas Černiauskui ir KO garbės nedaro. Įtvirtinamas tolesnis profsąjungų priešinimas galiūnų rankomis.
2017-02-15 21:33:27Jelenai
Kas blogiau - exkomunistai ar exkgbistai?
2017-02-15 19:56:53Jelena
Jeigu jau buvo pasalinta LDF, tai logiska kad sita vieta turejo uzimtu Solidarumo atstovai, o ne kitos organiyacijos, kuriu pries tai TT nebuvo nei kvapo. Jei kas nepamena, tai primenu kad LDF ir Solidarumas pasirase bendradarbiavimo bei apsijungimo sutarti. Anksciau ar veliau LDF vistiek atsikratis kraicio, kuri paliko buve pirmininkai ir pirmininkes. Nariai niekur nedingo, jie tai ir liko LDF. Ir dar didelis klausimas kur tie nariai nueis, ar i Solidaruma ar pas ex-komunistus.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai