2021 m. sausio 20 d. trečiadienis - 22:18
   

SPAUDIMAS DĖL CETA AUGA, KVIEČIAMA RAŠYTI EP NARIAMS

«
2017 02 13
Vasario 15 d. Europos Parlamentas spręs, ar pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui (angl. santrumpa CETA).

CETA apibūdinamas kaip plačiausio užmojo susitarimas ES istorijoje. Europarlamentarams ratifikavus, šis susitarimas iš dalies įsigalios preliminariai (arba „laikinai“), nors jį dar turės svarstyti ir patvirtinti nacionaliniai ir regioniniai ES valstybių narių parlamentai.

Vasario 15 d. Strasbūre, kur vyks EP plenarinis posėdis, numatyta demonstracija ir mitingas. Iš visos Europos suvažiavę piliečiai (bus atstovaujama ir Lietuvai) lauks balsavimo rezultatų.

CETA yra pirmas ES susitarimas, kuriuo paslaugų liberalizavimas traktuojamas kaip taisyklė, o reguliavimas viešojo intereso labui — kaip išimtis. Visos sritys ir viešosios paslaugos, kurių valstybės narės neįtraukė į „neigiamą sąrašą“, automatiškai atveriamos liberalizacijai.

Anot nepriklausomų CETA ekonominio ir socialinio poveikio vertinimų, Europos Sąjungoje bus prarasta 204 000 darbo vietų, „užšals“ atlyginimai, gilės nelygybė, dėl visų sektorių sutrikdymo numatomas ilgalaikio nedarbo augimas.

EP Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas pabrėžė, kad CETA nenumatyta jokia parama mažosioms ir vidutinėms įmonėms: jos turės konkuruoti su didžiosiomis Šiaurės Amerikos tarptautinėmis korporacijomis, dėl to pavojuje atsidurs 90 mln. darbo vietų.

CETA susilpnins Kanados ir ES atsparumą finansinėms krizėms, nes šiuo susitarimu toliau radikaliai liberalizuojamos finansų rinkos ir apribojamos galimybės šalinti finansinio nestabilumo priežastis ir apsaugoti vartotojus bei ekonomiką.

ES-Kanados laisvosios prekybos susitarimu metamas iššūkis pamatinėms žmogaus teisėms: dėl jo nukentės teisė į privatumą ir asmens duomenų apsaugos principai. CETA nuostatos dėl intelektinės nuosavybės labai panašios į liūdnai pagarsėjusio ACTA susitarimo, kuris, kilus skandalui, buvo palaidotas Europos Parlamente 2012 m.

Dar yra laiko paprašyti Lietuvoje išrinktų europarlamentarų balsuoti prieš CETA. Čia visų mūsų atstovų el. p. adresai:

laimaliucija.andrikiene@europarl.europa.eu

petras.austrevicius@europarl.europa.eu

zigmantas.balcytis@europarl.europa.eu

vilija.blinkeviciute@europarl.europa.eu

antanas.guoga@europarl.europa.eu

valentinas.mazuronis@europarl.europa.eu

rolandas.paksas@europarl.europa.eu

bronis.rope@europarl.europa.eu

algirdas.saudargas@europarl.europa.eu

valdemar.tomasevski@europarl.europa.eu

viktor.uspaskich@europarl.europa.eu

Pagal tetaceta.wordpress.com

NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai