2021 m. sausio 18 d. pirmadienis - 12:34
   

PROFESINĖS SĄJUNGOS PLOJA TRAMPUI

«
2017 01 30
Prieš globalizmą Trampas veikia efektyviau nei prieš penkmetį per pasaulį nuaidėjęs anarchistinis sąjūdis „Okupuok Volstritą“ (Occupy Wall Street), rašo Novaya gazeta.Naujasis prezidentas faktiškai demonstruoja pasauliui, jog visiškai rimtai nusiteikęs JAV verslą sugrąžinti į pačias JAV. Tam tikslui tarnauja neseniai pasirašytas įsakas dėl Ramiojo vandenyno regiono laisvosios prekybos sutarties TPP nutraukimo ir kiti jo pasirašyti įsakai - dėl sienos su Meksika statybos, dėl draudimo keltis į Ameriką Sirijos ir kitų, "linkusių į terorizmą" šalių piliečiams. Šiuos drastiškus savo žingsnius Trampas, be kita ko, motyvuoja argumentais, kurie priimtini ir profsąjungoms, - t.y. naujų darbo vietų amerikiečiams kūrimu arba jų apsaugojimu.

Profsąjungų susivienijimo AFL-CIO prezidentą Richardą Trumką (Richard Trumka) priėmė naujasis JAV prezidentas. Socialistworker.org nuotr
Panašiai argumentuojamas ir ketinimas leisti pačioje JAV statyti stambias naftos gavybos įmones, ką buvo "įšaldęs" ankstesnis prezidentas Obama.

Profesinių sąjungų atstovai, kurie naujų įsakų pasirašymo proga buvo pakviesti į Baltuosius rūmus, prezidento žodžius apie naujas darbo vietas palydėjo plojimais. O Trampas dar pridėjo, jog dabar menkus atlyginimus gaunantys Vietnamo ir Malaizijos darbininkai nebus Amerikos darbininkų konkurentais.

Ta proga Trampui paramą pasiūlė ir "skandinaviško socializmo modelio" šalininkas senatorius Bernis Sandersas (kaip žinoma, taip pat kandidatavęs į JAV prezidentus). Senatorius pažadėjo bendradarbiauti su naujuoju valstybės vadovu, jeigu tik jis "tęs darbo žmonių gynybą".

O Tramapas nelinkęs apsiriboti vien TPP nutraukimu. Susitikęs su Meksikos prezidentu ir Kanados premjeru jis ketina persvarstyti, jo nuomone, "blogiausią sandorį" NAFTA - Šiaurės Amerikos susitarimą dėl laisvos prekybos. Šio 1993 metų susitarimo rezultatas - nemažaį uždarytų šalies įmonių, kai jų savininkai dėl didesnių pelnų perkėlė gamybą bei kapitalą į užsienį.

Beje, už Trampą ypač aktyviai balsavo iš tų, per NAFTA sutartį nukentėjusių, regionų kilę rinkėjai.

Trampo antiglobalistinių veiksmų pasekmes artimiausiais metais pajus ir Europa. Faktiškai "palaidota" prekybos sutartis su Europos Sąjunga - Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimas TTIP, nors ją abi pusės neseniai pradėjo derinti. "Dabar ji tapo istorija", - įsitikinęs Berndas Langė, Europos Parlamento tarptautinės prekybos komiteto narys.

Taigi laikai keičiasi. Prekybos politiką Trampas ketina formuoti dvišalių susitarimų pagrindu. Jis žada būti "kietu" derybininku. "Mes derėsimės, bet tai darysim vienas prieš vieną, ir jeigu kas nors su mumis pradės elgtis nesąžiningai, pasiųsime pranešimą, jog derybos baigiamos nustatydami 30 dienų terminą. Arba jie ištaisys savo poziciją, arba mes išeiname", - šitaip savo tarptautinės prekybos "iš jėgos pozicijų" politiką aiškino į Baltuosius rūmus sukviestiems profsąjungų lyderiams Trampas.

Kaip jau esame rašę, Amerikos darbo federacija-Pramonės profsąjungų kongresas - AFL-CIO,  vienijantis 12,5 mln. narių, pasveikino Trampą su pergale prezidento rinkimuose, nors rinkimų kampanijos metu šis darbuotojų susivienijimas rėmė išrinktojo prezidento oponentę demokratę Hillari Klinton. Oficialiame pareiškime, kurį pasirašė AFL-CIO prezidentas Richardas Trumka (Richard Trumka), sakoma, kad profesinė sąjunga „priima šių rinkimų rezultatus”, nes „Amerika - demokratinė šalis“. „Jeigu jis pasirengęs dirbti kartu su mumis, atsižvelgdamas į mūsų vertybes, tai ir mes pasirengę dirbti kartu su juo“, - buvo sakoma pareiškime.

Kaip matome, kol kas naujasis prezidentas profesinių sąjungų nenuvilia.

Šaltiniai: novayagazeta.ru; socialistworker.org


lprofsajugos.lt


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai